Naďovo ministerstvo pomôže deťom zo znevýhodneného prostredia, daruje im vyradené počítače

Jaroslav Naď
Minister obrany Jaroslav Naď. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Rezort obrany daruje deťom z občianskeho združenia Roma Progress zo Zvolena celkovo 2 105 vyradených osobných počítačov z rokov 1994 až 2014 v hodnote presahujúcej päť miliónov eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

Rezort chce darom prispieť k podpore vzdelávania, výchovy a osvetovej činnosti detí a mládeže zo sociálne znevýhodneného prostredia. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) priblížil, že projekt vznikol po dohode s Petrom Pollákom mladším, ktorý sa venuje témam marginalizovaných skupín.

„Ľahostajnosť pri nakladaní so štátnym majetkom v rezorte obrany je minulosťou. Radi zužitkujeme všetko, čo sa dá. Navyše, ani v dnešnej digitálnej dobe nie je počítač pre mnohé rodiny na Slovensku samozrejmosťou, preto sme sa rozhodli našu nadbytočnú vyradenú techniku venovať občianskemu združeniu, ktoré spolupracuje s týmito rodinami,“ dodal minister.

Podľa generálneho riaditeľa Sekcie majetku a infraštruktúry MO SR Jána Bučana rezort spravuje svoj majetok s ohľadom na maximálnu možnú hospodárnosť a efektivitu, preto je naďalej otvorený možnostiam ďalšieho zmysluplného využitia nadbytočných komodít. „O to viac, ak ide o pomoc deťom žijúcim v neľahkej životnej situácii,“ dodal Bučan.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján BučanJaroslav NaďMartina Kovaľ Kakaščíková
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR