Na zhromaždení za zosnulého Róma sa zišli stovky ľudí, okrem skandovania slovne napadli aj policajtov (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Pietna akcia mrtvy rom cesko youtube.jpg

V českých Tepliciach sa v sobotu zišlo niekoľko stoviek ľudí na zhromaždení za Róma, ktorý minulý týždeň zomrel po policajnom zákroku. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Na podujatí, na ktorom bolo odhadom 400 až 500 demonštrantov, odznela ostrá kritika policajného zákroku a účastníci sa dožadovali dôsledného vyšetrenia všetkých okolností prípadu. Ľudia skandovali napríklad „Poďte nás zabiť“ či „My sme ľudia“.

Skandovanie aj napádanie policajtov

Zhromaždenie bolo najprv pokojné. Dozerala naň aj polícia, ktorá podľa Noviniek predovšetkým odkláňala dopravu.

Niektorí účastníci však boli agresívnejší a okrem skandovania aj slovne napádali policajtov v služobnom aute.

Neskôr sa dav vybral k policajnej stanici. Demonštrantov tam čakala línia ťažkoodených policajtov a zátarasy. Tam sa akcia skončila, okrem iného aj pre silný dážď.

Zábery zo zásahu

Policajti zasahovali minulý týždeň v sobotu na základe oznámenia, že sa na ulici napádajú dvaja muži, ktorí tiež poškodzovali cudzie autá. Na jednom z videí, ktoré sa v súvislosti s prípadom objavili, je napríklad vidno, ako spomenutý muž naráža hlavou do zaparkovaného auta.

Hliadka po príchode na miesto našla zraneného muža ležať na zemi. Ďalšie video incidentu ukazuje, ako jeden policajt kľačí mužovi niekoľko minút na krku.

Po spacifikovaní ho prevzali záchranári, v sanitke napokon zomrel. Súdna pitva podľa polície vylúčila súvislosť úmrtia so zákrokom, pričom príčinou mohla byť intoxikácia.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia