Na univerzite v Osle sa strieľalo, zavreli ju pre bombu

Na univerzite v Osle sa strieľalo, zavreli ju pre bombu
Foto: SITA/AP

ŠTOKHOLM 5. augusta (WEBNOVINY) – Nórska polícia uzavrela v stredu niekoľko budov v rámci komplexu Univerzity v Osle po tom, ako sa na mieste našiel podozrivý predmet, pričom v noci na stredu sa v areáli vysokoškolských internátov strieľalo. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenia polície.

Na mieste sa okamžite objavili odborníci na likvidáciu bômb. Policajný hovorca metropoly Vidar Pedersen uviedol, že podozrivý predmet sa objavil po nočnej streľbe, pri ktorej neznámy páchateľ postrelil do hrude strážcu komplexu. Ten neutrpel vážne zranenia, nakoľko mal oblečenú ochrannú vestu.

Polícia v súvislosti s incidentom teraz pátra po dvoch podozrivých osobách a preveruje záznamy z bezpečnostných kamier. Zbraň, z ktorej sa strieľalo, bola podľa jej zistení pravdepodobne malého kalibru.

Vedenie univerzity vyhlásilo, že v rámci preverovania bombovej hrozby uzavrelo katedru fyziky, chémie, astrofyziky a tiež Fakultu vzdelávacích vied. Nový školský semester sa na univerzite začne na budúci týždeň.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom