Na RG už v 1. kole dvojhry žien súboj Schmiedlovej proti Kučovej, Molčan opäť vyzve Coriu

Cori Gauff of the U.S. returns the ball against Anna Karolina Schmiedlova of Slovakia during their match at the Mutua Madrid Open tennis tournament in Madrid
Anna Karolína Schmiedlová. Foto: AP Photo/Manu Fernandez

Už v 1. kole dvojhry žien v hlavnej súťaži na druhom grandslalomovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži na seba narazia dve Slovenky. Žreb spojil proti sebe Kristínu Kučovú a Annu Karolínu Schmiedlovú.

Súpera pozná aj Alex Molčan, ktorého v úvodnom súboji na RG čaká Argentínčan Federico Coria, nad ktorým zvíťazil vo štvrtok vo štvrťfinále turnaja ATP vo francúzskom Lyone. Šancu na hlavnú súťaž má ešte Norbert Gombos, ktorého v piatok čaká finále kvalifikácie proti Holanďanovi Timovi van Rijthovenovi.

Kučová so Schmiedlovou odohrali medzi ženami štyri vzájomné stretnutia a v troch prípadoch sa tešila z triumfu Kučová, ktorá uspela v oboch dueloch na antuke (Bol 2016 a Bukurešť 2014). Na tvrdom povrchu je bilancia oboch hráčok vyrovnaná, keď v Sydney 2015 triumfovala Schmiedlová a vlani v Miami zvíťazila Kučová.

Alex Molčan vlani prehral obe stretnutia s Coriom, keď nepochodil na challengeroch v Prostějove a Oeirase. Vo štvrtok sa súperovi revanšoval a postúpil cez neho už do semifinále podujatia v Lyone. V prípade prieniku do 2. kola RG nastúpi slovenský tenista proti víťazovi duelu Novak Djokovič (Srb.-1) – Jošihito Nišioka (Jap.).

Ak by sa konal zápas Djokovič – Molčan, šlo by o súboj bývalého a súčasného zverenca slovenského trénera Mariána Vajdu. Ten aktuálne vedie Molčana, no predtým k 20 grandslamovým titulom dotiahol Djokoviča.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna Karolína SchmiedlováFederic CoriaJošihito NišiokaKristína KučováMarián VajdaNovak Djokovič