Na nitrianskej Kalvárii sa bude konať púť k Matke Božej, na jej bezpečný priebeh dohliadnu policajti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
púť, kalvária
Počas víkendu 12. a 13. augusta 2023 sa bude na nitrianskej Kalvárii konať púť k Matke Božej. Foto: Polícia SR - Nitriansky kraj, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Polícia upozorňuje domácich aj návštevníkov Nitry, že počas víkendu 12. a 13. augusta 2023 sa bude na nitrianskej Kalvárii konať púť k Matke Božej.

V okolí Kalvárie preto budú uzatvorené príjazdové ulice, a to Kalvárska ulica, Mariánska dolina, Misionárska ulica a Pútnická ulica. Na sociálnej sieti o tom informuje nitrianska krajská polícia s tým, že na bezpečný priebeh budú dohliadať aj policajti.

Pre potreby parkovania pútnikov a návštevníkov púte odporúčame využiť parkovacie miesta pod diaľničným mostom na Priemyselnej ulici, parkoviská pred mestským, okresným úradom a v priľahlých uliciach,“ vymenúva polícia a dodáva, že parkovanie ponúka aj vedenie Fakultnej nemocnice Nitra. Na vybraných miestach budú parkovanie usmerňovať označení usporiadatelia.

Pohybovo hendikepovaným osobám bude umožnené nechať sa vyviezť na Kalváriu súkromným vozidlom, alebo môžu využiť taxi službu,“ uzatvára polícia.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR