Na Cypre protestovali proti vojne na Ukrajine, pridali sa aj desiatky Rusov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Cyprus Russia Ukraine Russian protesters living in Cyprus wave Ukrainian and Russian national flags without the red stripe, during a protest against Russia's invasion of Ukraine, in southern port city of Limassol, Cyprus, Sunday, March 13, 2022. Dozens of Russian nationals joined Ukrainians in the coastal resort town of Limassol Sunday to protest the war in Ukraine, chanting slogans like "Stop the war, stop Putin" and waving blue and white flags they said where the Russian national flag without the red stripe that represented "blood and violence." War
Desiatky ruských občanov sa v Limassole pripojili k protestu proti vojne na Ukrajine. Foto: AP Photo/Petros Karadjias

Desiatky ruských občanov sa v nedeľu pripojili k Ukrajincom v cyperskom prímorskom letovisku Limassol, aby protestovali proti vojne na Ukrajine.

Približne 50 Rusov sa zhromaždilo v prechádzkovej zóne Limassolu predtým, ako sa pripojili k ostatným protestujúcim, aby kričali heslá „Stop vojne, stop Putinovi“ a „Rusko bez Putina“. Mávali modrobielymi vlajkami, o ktorých povedali, že ide o ruské národné vlajky bez červeného pruhu, ktorý predstavuje „krv a násilie“.

Demonštrantka Jevgenija Šlikavová, ktorá na Cypre žije a pracuje päť rokov, pre tlačovú agentúru The Associated Press povedala, že napriek ruskej propagande si Ukrajina „nezaslúžila túto akciu zo strany našej vlády“. Dodala, že protestujúci žiadajú okamžité skončenie vojny, „ktorú nepodporujeme“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Som presvedčená, že osobou, ktorá Rusku najviac spôsobila oslabenie a nejednotnosť je samotný Putin,“ povedala Šlikavová. Zároveň kritizovala ruského prezidenta a jeho stúpencov za to, že privolali hnev sveta na Rusko, ktoré sa pýši svojimi humanistickými hodnotami a kultúrou. „Ale teraz je pre celý svet Rusko agresorom,“ dodala.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať