Na akcii In Jazz We Trust sa predstaví Benito Gonzalez

Benito Gonzalez
Benito Gonzalez Foto: capitalbop.com
Celková podpora vládneho bloku sa oslabila, liberáli siahajú Republike na päty a v prieskume si pohoršil aj Hlas SD
Zdroj: SITA

BRATISLAVA 8. októbra (WEBNOVINY) – V stredu 10. októbra sa v Bratislave uskutoční ďalšia akcia z edície In Jazz We Trust.

V Nu Spirit Clube sa tentoraz predstaví medzinárodné zoskupenie s venezuelským klaviristom pôsobiacim v New Yorku Benitom Gonzalezom. Ten účinkuje vo formácii saxofonistu Kennyho Garretta a okrem toho vedie svoje vlastné triá.

Klavirista, ktorý zaujal debutovým albumom Starting Point (2006), je víťazom American Jazz Piano Competition z roku 2006. Portál JazzTimes ho predvlani označil ako jedného z najlepších nových džezových hudobníkov roka.

Na čele formácie bude slovenský saxofonista Radovan Tariška, ktorý pôsobí na medzinárodnej džezovej scéne už niekoľko rokov. Na koncerte sa predvedú aj kontrabasista Tomáš Baroš a iba 15-ročný bubeník Dávid Hodek pochádzajúci z Komárna. Hudobníci predstavia svoje vlastné kompozície a keďže ide o spojenie rôznych vekových kategórií a kultúr, pôjde o výnimočný multižánrový program a umelecký zážitok.

Agentúru SITA informoval Michal Babinčák z Nu Spirit Clubu.