Muž strieľajúci na univerzite zohnal použité strelné zbrane v Rakúsku

Germany Shooting Police officers stay in front of the crime scene on the grounds of the Heidelberg University in Heidelberg, Germany, Monday, Jan. 24, 2022. German police say a lone gunman wounded several people at a lecture theatre in the southwest city of Heidelberg on Monday. Police said in a brief statement that the perpetrator was dead but didn't give details of how that happened.
Útočník z Heidelbergu si zbrane kúpil v Rakúsku. Foto: AP Photo/Michael Probst

Muž, ktorý spustil paľbu počas pondelňajšej prednášky na univerzite v nemeckom Heidelbergu, si strelné zbrane zabezpečil v susednom Rakúsku.

Ako informovala nemecká polícia, zbrane si kúpil približne pred týždňom. Dve z nich, ktoré použil pri útoku, kúpil od obchodníka so zbraňami, a tretiu od súkromnej osoby. V oboch prípadoch sa tak stalo na území Rakúska.

Streľba 18-ročného študenta biológie na spomenutej univerzite si vyžiadala život 23-ročnej ženy. Ďalšie tri osoby utrpeli zranenia. Muž podľa polície začal strieľať v posluchárni a následne ušiel von, kde sa sám zabil.

Presný motív útoku je stále predmetom vyšetrovania. Útočník však v minulosti trpel psychickou chorobou. „Nie je možné vylúčiť, že príčinou skutku mohla byť duševná choroba podozrivého,“ uvádza sa v stanovisku polície.

Heidelberg sa nachádza južne od Frankfurtu nad Mohanom a má približne 160-tisíc obyvateľov. Univerzita v tomto meste patrí k najznámejším v Nemecku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom