Muž sa priznal, že prekabátil NASA penovým UFO

Ufo
Foto: flickr.com

BRUSEL 31. júla (WEBNOVINY) – Neidentifikovateľný lietajúci objekt (UFO), ktorý roky zamestnával vedcov v americkom Národnom úrade pre letectvo a vesmír (NASA), bol podvrhom.

Priznal sa k nemu dnes 40-ročný Belgičan, ktorý pre tamojšie médiá potvrdil, že fotografiu vyrobil spolu so svojimi kamarátmi. Model v tvare trojuholníka bol z polystyrénu, ktorý „namaľovali, zavesili a odfotili,“ povedal pre belgickú televíziu. Údajne chceli takto ukázať, aké „jednoduché je poblázniť ľudí a to aj s lacným modelom“.

Fotografia UFO sa na verejnosť dostala začiatkom 90. rokov, krátko po mnohých pozorovaniach lietajúcich objektov v Belgicku. Údajne malo isť o záber mladého belgického robotníka, ktorého fotografia mala byť najostrejšia spomedzi všetkých dostupných. Ako však vyšlo najavo o viac ako 20 rokov neskôr, autorom bol vtedy 18-ročný Patrik, ktorému sa spolu so svojimi kamarátmi podarilo prekabátiť aj odborníkov z NASA. Tí doteraz nedokázali určiť, či išlo o autentický záber.

Belgická armáda v reakcii na fotografiu vyslala do vzduchu stíhačky, aby objekty zostrelili. Objavili sa však aj teórie, že nešlo o UFO ale o tajné stroje Severoatlantickej aliancie (NATO).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom