MsHK Žilina si zahrá Slovnaft extraligu aj v budúcej sezóne

Bez názvu
Útočník Vladimír Nemec (vpravo) obranca Dušan Devečka (uprostred) a brankár Marek Laco počas zápasu 34. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi MHC Mountfield a MsHK DOXXbet Žilina Foto: SITA/Milo Fabian

ŽILINA 9. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina zvíťazili v stredajšom štvrtom zápase baráže o extraligu v Piešťanoch nad domácim tímom 3:1, celú sériu vyhrali presvedčivo 4:0 a udržali si príslušnosť k slovenskej elite aj v budúcej sezóne. Žilinčania síce prehrávali po dvoch tretinách 0:1, no tromi gólmi v záverečnej tretine rozhodli o svojom víťazstve i celkovom triumfe v sérii.

Hokej – baráž o extraligu – štvrtý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

ŠHK 37 Piešťany – MsHK DOXXbet Žilina 1:3 (1:0, 0:0, 0:3) – konečný výsledok série: 0:4

Gól: 18. Románek (Bučka) – 47. D. Devečka (Juraj Faith, I. Rataj), 55. Vala (M. Kokavec, V. Nemec), 60. Hreus (M. Kokavec, V. Nemec)

Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: I. Rataj (Žilina) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Gašparík, Müllner – Valach, Výleta, 1211 divákov

Zostavy:

Piešťany: T. Tomek – A. Kolník, Kalafút, Bučka, M. Zajac, P. Vrána, K. Grman, Gálik, T. Magušin – M. Baran, J. Prokop, Pupák – Románek, Peško, Haring – Mihálik, F. Novák, Lušňák – Rybárik, Učeň, Chylo

Žilina: M. Laco – D. Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, Milovanovič, Heš, M. Horský, Leško – Smotrila, Vala, Juraj Faith – V. Nemec, Hreus, M. Kokavec – Petruška, I. Rataj, Stupka – Hájnik, T. Troliga, Drevenák

Prvú vážnejšiu príležitosť mali hostia, Troliga však v prečíslení nezachytil rýchlu prihrávku a Lušňák poslal puk do bezpečia. V 6. min odpovedali domáci strelou Rybárika, ale gólman Laco bol pozorný. Už o dve minúty neskôr mohli otvoriť skóre Piešťany. V skrumáži pred bránkou hostí však neuspel Haring. Ďalšiu vyloženú šancu domácich nepremenili v nájazde Lušňák s Novákom. Prvý menovaný namiesto prihrávky volali zakončenie blafákom, no Laco výborne zasiahol. Piešťany mali viac z hry a dokumentovali to v 18. min, keď sa na dvakrát presadil Románek.

V druhom dejstve sa hra vyrovnala, ale ubudlo šancí. Ani jedno z mužstiev si nedokázalo vytvoriť gólovú príležitosť. Až v 34. min v oslabení Kokavec prešiel s pukom až do rohu ihriska, poslal ho pred bránku na Smotrilu, ale tomu zmaril šancu domáci Tomek.

V záverečnej časti duelu sa hra zrýchlila na oboch stranách. Žilina pritlačila a jej tlak korunoval vyrovnávajúcim presným zásahom počas presilovej hry v 47. min Devečka. Päť minút pred záverečným klaksónom zarmútil domáce publikum Vala, ktorý naklonil misky váh na stranu Žilinčanov. Gólový účet súboja a zotrvanie „zeleno-žltých“ medzi slovenskou elitou spečatil v záverečných sekundách kapitán hostí Hreus. Napriek neúspechu podporil piešťanský fanklub svoje mužstvo a z ľadu odišli domáci s ováciami.

Hlasy:

Milan Klement (tréner Piešťan): „Žilina má kvalitnejší káder. Nečakal som, že séria sa skončí už po štyroch zápasoch, chceli zvíťaziť aspoň v jednom stretnutí. Toto bol môj posledný duel na lavičke Piešťan, pri tomto tíme skončím.“

Július Pénzeš (tréner Žiliny): „V Piešťanoch to bolo ťažké stretnutie, najmä z toho pohľadu, že chlapcov bolo treba namotivovať. Sériu sme chceli vyhrať čo najskôr. V druhej tretine sme mali akúsi krízu, zbytočne sme sa nechali vylučovať. Našťastie, v treťom dejstve sme dali tri góly. Sériu sme ukončili v najkratšom možnom čase, čo ma teší a ďakujem mojim zverencom za predvádzané výkony. Myslím si, že triumfovalo kvalitnejšie a skúsenejšie mužstvo.“