MS v hokeji 2022 vo Fínsku: Kompletný program a výsledky (video+foto)

MS v hokeji 2022: Slovensko - Kanada, Mário Grman
Kanaďan Drake Batherson v súboji so slovenským obrancom Máriom Grmanom počas zápasu základnej A-skupiny na MS v hokeji 2022. Helsinki (Helsinki Ice Hall), 16. máj 2022. Foto: SITA/AP.

Tohtoročné MS v hokeji 2022 sú na programe od 13. do 29. mája vo Fínsku. Zápasy hostia mestá Tampere (Nokia Arena) a Helsinki (Helsinki Ice Hall).

Viac o téme: MS v hokeji 2022 vo Fínsku

Zlato spred roka obhajujú Kanaďania, ktorí vlani v súboji o zlato zdolali Fínov, bronz v lotyšskej Rige brali Američania. V porovnaní s vlaňajškom na turnaji chýbajú výbery Ruska a Bieloruska, dôvodom je vojenský konflikt na území Ukrajiny. Ich miesta medzi elitou zaujali Francúzi a Rakúšania.

MS v hokeji 2022 vo Fínsku – zloženie základných skupín

A-skupina (Helsinki/Helsinki Ice Hall)

  • Kanada, Francúzsko, Nemecko, Švajčiarsko, SLOVENSKO, Dánsko, Kazachstan, Taliansko

B-skupina (Tampere/Nokia Arena)

  • Fínsko, USA, Česko, Švédsko, Lotyšsko, Nórsko, Rakúsko, Veľká Británia,

Model MS zostal nezmenený, hrá sa v dvoch osemčlenných skupinách. Po ich skončení sa z oboch dostanú do štvrťfinále štyri najvyššie umiestnené tímy a tie budú vo vyraďovačke bojovať od štvrťfinále až po medaily.

Svetová elita sa stretla vo Fínsku na svetovom šampionáte po deviatich rokoch, Suomi v rokoch 2012 a 2013 hostili MS v hokeji spolu so Švédmi. A do Helsínk 2012 sa datuje zatiaľ posledná „slovenská“ medaila zo šampionátu, tím okolo kapitána Zdena Cháru vtedy získal striebro.

MS v hokeji 2020 vo Fínsku – kompletný program a výsledky

  • zápasy A-skupiny Helsinki (Helsinki Ice Hall), zápasy B-skupiny (Tampere/Nokia Arena)

Piatok – 13. máj 2022

A-skupina

  • Francúzsko – SLOVENSKO 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
  • Nemecko – Kanada 3:5 (0:2, 1:3, 2:0)

B-skupina

  • USA – Lotyšsko 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
  • Fínsko – Nórsko 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Sobota – 14. máj 2022

A-skupina

  • Dánsko – Kazachstan 9:1 (3:0, 4:0, 2:1)
  • Švajčiarsko – Taliansko 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
  • SLOVENSKO – Nemecko 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

B-skupina

  • Švédsko – Rakúsko 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
  • Česko – Veľká Británia 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
  • Lotyšsko – Fínsko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Nedeľa – 15. máj 2022

A-skupina

  • Taliansko – Kanada 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
  • Francúzsko – Kazachstan 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
  • Dánsko – Švajčiarsko 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)

B-skupina

  • Nórsko – Veľká Británia 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 2:0, 0:3 – 0:0, 1:0)
  • Rakúsko – USA 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)
  • Česko – Švédsko 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Pondelok – 16. máj 2022

A-skupina

  • SLOVENSKO – Kanada 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
  • Francúzsko – Nemecko 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

B-skupina

  • Lotyšsko – Nórsko 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
  • Fínsko – USA 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Utorok – 17. máj 2022

A-skupina

Taliansko – Dánsko 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Švajčiarsko – Kazachstan 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

B-skupina

Česko – Rakúsko 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Švédsko – Veľká Británia 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)

Streda – 18. máj 2022

A-skupina

  • Francúzsko – Taliansko 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)
  • Švajčiarsko – SLOVENSKO 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

B-skupina

  • Nórsko – Rakúsko 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
  • Fínsko – Švédsko 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Štvrtok – 19. máj 2022

A-skupina

  • Nemecko – Dánsko 1:0 (0:0, 0:1, 0:0)
  • Kanada – Kazachstan 6:3 (3:2, 1:0, 2:1)

B-skupina

  • Veľká Británia – USA 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
  • Česko – Lotyšsko 5:1 (5:0, 0:0, 0:1)

Piatok – 20. máj 2022

A-skupina

  • Nemecko – Taliansko 9:4 (4:0, 2:1, 3:3)
  • Kazachstan – SLOVENSKO 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)

B-skupina

  • Veľká Británia – Fínsko 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
  • Lotyšsko – Rakúsko 4:3 (0:0, 3:2, 0:1, 0:0, 1:0)

Sobota – 21. máj 2022

A-skupina

  • Dánsko – Francúzsko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
  • Kanada – Švajčiarsko 3:6 (3:3, 0:1, 0:2)
  • Taliansko – SLOVENSKO 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

B-skupina

  • USA – Švédsko 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
  • Rakúsko – Fínsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
  • Nórsko – Česko 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Nedeľa – 22. máj 2022

A-skupina

  • Kazachstan – Nemecko 4:5 (2:3, 1:1, 1:1)
  • Švajčiarsko – Francúzsko 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)

B-skupina

  • Veľká Británia – Lotyšsko 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
  • Švédsko – Nórsko 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)

Pondelok – 23. máj 2022

A-skupina

  • Kazachstan – Taliansko 5:2 (2:1, 1?1, 2:0)
  • Kanada – Dánsko 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

B-skupina

  • USA – Česko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
  • Rakúsko – Veľká Británia 5:3 (0:1, 0:1, 5:1)

Utorok – 24. máj 2022

A-skupina

  • Nemecko – Švajčiarsko 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:1)
  • SLOVENSKO – Dánsko 7:1 (2:0, 3:0 2:1)
  • Kanada – Francúzsko 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

B-skupina

  • Švédsko – Lotyšsko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
  • USA – Nórsko 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
  • Fínsko – Česko 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Štvrtok – 26. máj 2022

Štvrťfinále

  • Nemecko – Česko 1:4 (0:2, 0:1, 1:2)
  • Švédsko – Kanada 3:4 po predĺžení (2:0, 1:0, 0:3 – 0:1)
  • Švajčiarsko – USA 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
  • Fínsko – SLOVENSKO 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Sobota – 26. máj 2022

Semifinále

  • Fínsko – USA (13.20/Nokia Arena)
  • Kanada – Česko (17.20/Nokia Arena)

Nedeľa – 27. máj 2022

O 3. miesto

  • ??? – ??? (14.20/Nokia Arena)

Finále

  • ??? – ??? (19.20/Nokia Arena)
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom