Mladý slovenský brankár má podľa experta veľkú šancu byť draftovaný do NHL

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MS v hokeji do 20 rokov (štvrťfinále): Kanada - Slovensko, Adam Gajan
Zákrok slovenského brankára Adama Gajana po zakončení Kanaďana Caedana Bankiera počas štvrťfinálového zápasu na MS v hokeji do 20 rokov. Halifax (Scotiabank Centre), 2. január 2023. Foto: Darren Calabrese/The Canadian Press via AP.

Slovenský hokejový brankár Adam Gajan pred rokom prešiel draftom nováčikov do zámorskej NHL bez povšimnutia, no v tomto roku by mohol patriť medzi najžiadanejších hráčov na svojom poste.

Expert Steven Ellis z portálu Daily Faceoff zaradil 19-ročného Popradčana medzi 15 najlepších „starších“ hokejistov, ktorí budú k dispozícii klubom profiligy na júnovom drafte v americkom Nashville (28. – 29.6.).

„Niektorí skauti ho považujú za najlepšieho brankára na drafte. Ja nesúhlasím, ale nemožno ignorovať jeho výkony v tejto sezóne. Ako tretí gólman bol nečakaný hrdina Slovákov na MS juniorov, kde vo štvrťfinále takmer šokovali Kanadu s Connorom Bedardom. Vlani ho prehliadli po tom, ako sa potácal na Slovensku, no vďaka jeho výkonom v USHL, NAHL a na MSJ bude tentoraz ťažké ignorovať ho,“ myslí si Ellis, podľa ktorého Gajan môže byť pre niektorý klub NHL veľkým prínosom.

„Skauti milujú najmä jeho robustnú postavu a súťaživosť. V budúcej sezóne bude chytať za tím Univerzity Minnesota-Duluth (NCAA), kde si zahrá proti kvalitným súperom. Klub, ktorý ho draftuje, by ho tam mohol nechať rozvíjať sa. Stále nie je veľmi známy, keďže sa dostal do hľadáčika až v zime, ale má neskutočný potenciál byť pre potenciálneho záujemcu veľká výhra,“ doplnil odborník ku Gajanovi, ktorého vyhlásili za najlepšieho brankára ostatných MS hokejistov do 20 rokov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Adam GajanSteven Ellis