Mladí chlapci zoťali sekerou najmenej šestnásť stromov, prichytili ich priamo pri čine

Strom, výrub stromov
Foto: ilustračné, www.facebook.com.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Starej Ľubovni vzniesol obvinenie za obzvlášť závažný zločin krádeže na dvoch chlapcov z Lomničky vo veku 14 a 15 rokov.

Mladí chlapci vyrúbali šestnásť stromov

„Obvinení v sobotu popoludní spoločne s ďalšími štyrmi maloletými chlapcami (9,10,10 a 13 rokov z Lomničky) vnikli do areálu jednej z firiem medzi obcami Lomnička a Podolínec. Chlapci preliezli dva a pol metra vysoký plot a v priestoroch firmy sekerou vyrúbali najmenej 16 stromov. Z nich desať spoločne premiestnili cez oplotenie mimo areál a ďalších šesť už bolo pripravených na preloženie,“ informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Chlapcov prichytili priamo pri čine

Pri tomto konaní boli mladíci prichytení osobou, ktorá im v pokračovaní konania zabránila. Dvaja obvinení sú stíhaní na slobode, mladší z dôvodu veku nie sú za toto konanie zákonom postihnuteľní.

„Pri tomto závažnom zločine v núdzovom stave, zákon stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na desať až pätnásť rokov. Vzhľadom na vek obvinených im hrozí polovičná trestná sadzba,“ dodala Ligdayová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom