Ministerstvo vnútra zaregistrovalo stranu Dobrá voľba exministra zdravotníctva Druckera

Tomáš Drucker, Dobrá voľba
Predseda novovzniknutej politickej strany Dobrá voľba Tomáš Drucker (uprostred) počas príchodu na tlačovú besedu novej politickej strany Dobrá voľba, v rámci ktorej predstavili svojich členov a programové priority. Bratislava, 19. september 2019. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 7. októbra 13:14

Ministerstvo vnútra v pondelok zaregistrovalo stranu exministra zdravotníctva Tomáša Druckera Dobrá voľba. Informuje o tom ministerstvo na svojej webovej stránke.

Drucker 12. septembra na ministerstve vnútra odovzdal takmer 30-tisíc podpisov na registráciu strany. O tom, že bývalý minister zdravotníctva a vnútra za Smer-SD založí vlastnú stranu, sa špekulovalo dlhšie. Drucker zámer založiť stranu potvrdil v polovici augusta. Strana sa chce zamerať najmä na seniorov, rodinu a oblasť zdravotníctva.

Poďakovanie za podpisy

Drucker ďakuje všetkým, ktorí Dobrej voľbe odovzdali podpis. „Svoju podporu nám ľudia vyjadrovali v obciach a mestách po celom Slovensku, mnoho podpisov nám prišlo aj poštou. Táto dôvera je pre nás veľkým záväzkom, verím, že ľudí nesklameme,“ povedal.

„Ľudia na Slovensku už majú dosť hádok, kto s kým áno a kto s kým nie. Potrebujú a zaslúžia si riešenia, ktoré zlepšia ich každodenný život,“ doplnil Drucker. Jeho stanovisko agentúre SITA zaslala hovorkyňa strany Martina Šoltésová.

V strane aj Feder a Kurilovská

Členmi Dobrej voľby sú poslanci NR SR Martin Fedor a Katarína Cséfalvayová. Tvárami strany sú tiež rektorka Akadémie Policajného zboru a odborníčka na trestné právo Lucia Kurilovská, bývalý riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Miroslav Kočan, zakladateľka Hniezda záchrany Tretie srdce a riaditeľka bratislavského zariadenia pre seniorov Náruč Anna Ghannamová, Andrea Gállová z Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave, starosta obce Dvory nad Žitavou Branislav Becík či Radomír Šalitroš, ktorý sa bude venovať hospodárskej politike.

Podarí sa podľa vás strane Dobrá voľba dostať sa do parlamentu?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Drucker