Ministerstvo privíta, ak vláda rozhodne o zlúčení leteckých útvarov obrany a vnútra

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Budova Ministerstva obrany SR
Pohľad na tabuľu označujúcu Ministerstvo obrany SR na Kutuzovovej ulici v Bratislave. Bratislava. Foto: SITA/Martin Medňanský

Ministerstvo obrany SR (MO SR) privíta, ak vláda SR rozhodne o tom, či by sa mali zlúčiť letecké útvary rezortu obrany a Ministerstva vnútra SR do konca roka 2021.

Rozhodnutie o ich spojení bude vychádzať z analýzy, ktorú vláda deklarovala už v programovom vyhlásení. V súčasnosti ministerstvo obrany v tejto veci vykonáva prípravného práce. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v minulosti zdôraznil, že Slovensko je jediná krajina v Európskej únii a v NATO, ktorá má vládnu letku pod ministerstvom vnútra a považuje to za relikt komunizmu. Zlúčenie letiek by podľa neho mohlo priniesť aj úspory.

O prechode vládnej letky pod ministerstvo obrany sa hovorilo už v roku 2014. Navrhoval to vtedajší exminister obrany Ľubomír Galko.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav Naď
Firmy a inštitúcie Európska úniaMO Ministerstvo obrany SRMV Ministerstvo vnútra SRNATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy