Mikulcovo ministerstvo chce pre pohraničnú políciu nové terénne autá, náklady odhadlo na viac ako 400-tisíc eur

Roman Mikulec
Exminister vnútra SR Roman Mikulec. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Ministerstvo vnútra SR vyhlásilo verejné obstarávanie na zabezpečenie terénnych áut pre Úrad hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru. Ako sa uvádza v oznámení na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, náklady na kúpu nových vozidiel odhadujú na 484 100 eur bez DPH.

„Predmetom konkrétnej zákazky je dodanie deviatich kusov terénnych úžitkových automobilov v prevedení Pick-up,“ uviedla ministerstvo s tým, že záujemcovia o dodanie vozidiel môžu svoje ponuky predkladať do 31. októbra.

Nákup má byť spolufinancovaný Európskou úniou z Fondu pre vnútornú bezpečnosť v rámci projektu „Doplnenie a obmena automobilovej techniky“ zameraného na výmenu v súčasnosti už nevyhovujúcej a opotrebovanej techniky, ktorá je využívaná organizačnými zložkami v pôsobnosti Úradu hraničnej a cudzineckej polície.

„Realizácia projektu prispeje k vytvoreniu podmienok pre efektívnejšie plnenie úloh v oblasti kontroly hraníc, boja proti nelegálnej migrácii, prevádzačstvu, vyšetrovania trestnej činnosti spojenej s nelegálnou migráciou a obchodovaním s ľuďmi,“ dodal rezort vnútra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Európska úniaMV Ministerstvo vnútra SRPrezídium policajného zboru SRÚrad hraničnej a cudzineckej polície (ÚHCP)