Mesároš zostal naďalej generálnym tajomníkom, aj keď ho ministerka Kolíková chcela vymeniť

VLÁDA: Rokovanie 34. schôdze
Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. Foto: SITA/Branislav Bibel

Na Ministerstve spravodlivosti SR naďalej zastáva funkciu Generálneho tajomníka služobného úradu Štefan Mesároš, napriek tomu, že sa ho ministerka snažila vymeniť.

Na rokovanie vlády 15. júla predložila ministerka návrh na menovanie nového generálneho tajomníka Jána Šalata. Tento návrh však neskôr zo zasadnutia kabinetu stiahli. Ako vtedy uviedla šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) dôvodom boli debaty o jeho diplomovej práci.

„Diplomovou prácou sme sa ďalej nezaoberali, keďže Ján Šalát sa rozhodol, že sa už ďalej nebude uchádzať o túto funkciu,“ uviedol pre agentúru SITA Peter Bubla z tlačového oddelenia ministerstva spravodlivosti.

Kolíková chce stále Mesároša nahradiť

Ako ďalej Bubla potvrdil, ministerka naďalej plánuje nahradiť Štefana Mesároša za iného kandidáta a predpokladá, že nového tajomníka by mali predstaviť do konca tohto roka.

Mesároša do funkcie navrhol na začiatku roka 2020 vtedajší minister spravodlivosti Gábor Gál potom, čo sa predošlá tajomníčka vzdala funkcie.

Povinnosti generálneho tajomníka

Generálny tajomník služobného úradu je služobne najvyšším vedúcim zamestnancom všetkým zamestnancom ministerstva. Plní úlohy spojené s uplatňovaním štátnozamestnaneckých vzťahov, pracovnoprávnych vzťahov zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a obdobných pracovných vzťahov.

Rozhoduje o veciach, ktoré sú stanovené vo všeobecne záväzných právnych predpisoch a interných riadiacich aktoch ministerstva.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gábor GálMária KolíkováPeter BublaŠtefan Mesároš
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SR