ME vo futbale 2024: Výsledky – pondelok 24. jún (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ME vo futbale 2024: Chorvátsko - Taliansko
Fanúšikovia Talianska pred zápasom skupiny B na ME vo futbale 2024 proti Chorvátsku. Lipsko, 24. jún 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Mimoriadne dramatickú zápletku mala základná B-skupina na futbalových majstrovstvách Európy v Nemecku so smolným koncom pre Chorvátov a gejzírom radosti pre Talianov.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

Obhajcovia titulu z Talianska totiž prehrávali s Balkáncami od 55. minúty presným zásahom skúseného Luku Modriča, ktorý predtým nepremenil pokutový kop.

„Squadre azzurra“ hrozilo, že v tabuľke skončí až na 3. priečke a bude musieť čakať na ďalšie zápasy, či vôbec postúpi do vyraďovacej časti.

Túto hrozbu však odvrátil striedajúci Mattia Zaccagni, ktorý v závere dlhého nadstavenia vyrovnal na 1:1, čo jeho tím posunulo na 2. pozíciu.

Chorváti inkasovali vyrovnávajúci gól v ďalšom súboji a na ME 2024 získali iba dva body, čo im pravdepodobne nebude stačiť na osemfinále.

Z pohľadu slovenskej reprezentácie to v praxi znamená, že teoreticky môžu Slováci v stredu prehrať s Rumunmi aj o dva góly, ak v paralelne hranom súboji Ukrajinci zdolajú Belgičanov. Remíza v stredu postačí na postup Rumunom aj Slovákom.

V druhom pondelkovom súboji B-skupiny potvrdili pozíciu favoritov Španieli, ktorí triumfovali nad výberom Albánska 1:0 gólom Ferrana Torresa z 13. minúty.

„Červená fúria“ zatiaľ nestratila ani bod a neinkasovala ani gól, do osemfinále ide z prvej priečky v skupine. Albánsky tím sa s turnajom lúči so ziskom jediného bodu.

Známa je už aj prvé osemfinálová dvojica, v sobotu 29. júna proti sebe v Berlíne nastúpia Taliani a Švajčiari.

ME vo futbale 2024 – výsledky (pondelok 24. jún 2024)

B-skupina

LIPSKO

Chorvátsko – Taliansko 1:1 (0:0)

Góly: 55. Modrič – 90.+ Zaccagni

DÜSSELDORF

Albánsko – Španielsko 0:1 (0:1)

Gól: 13. Ferran Torres

ME vo futbale 2024 – program (utorok 25. jún 2024)

C-skupina:

Anglicko – Slovinsko (Kolín nad Rýnom, 21.00)
Dánsko – Srbsko (Mníchov, 21.00)

D-skupina:

Holandsko – Rakúsko (Berlín, 18.00)
Francúzsko – Poľsko (Dortmund, 18.00)
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať