ME vo futbale 2020 (štvrťfinále): Taliansko prešlo cez Belgicko, rozhodol prvý polčas zápasu (foto)

ME vo futbale 2020: Belgicko - Taliansko
Romelu Lukaku z Belgicka (vpravo) spracováva hrudníkom loptu pred Giorgiom Chiellinim z Talianska počas štvrťfinálového zápasu na ME vo futbale 2020. Mníchov, 2. júl 2021. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 2. júla 23:16

Reprezentácia Talianska sa prebojovala do semifinále majstrovstiev Európy vo futbale a o finálovú miestenku zabojuje v zápase proti Španielsku v utorok 6. júla v anglickom Londýne na štadióne Wembley. Taliani v nemeckom Mníchove vyradili Belgičanov, ktorých zdolali tesne 2:1.

Viac o téme: ME vo futbale 2020

Taliani po troch víťazstvách v základnej skupine v osemfinále vyradili Rakúšanov až po predĺžení, vo štvrťfinále na nich však čakal líder rebríčka FIFA Belgicko.

Zverenci trénera Roberta Manciniho boli aktívnejší a v prvom polčase si vypracovali dvojgólový náskok, keď najprv našiel medzeru v defenzíve súpera Nicolo Barella a tesne pred prestávkou utešenou strelou spoza šestnástky aj Lorenzo Insigne.

Na opačnej strane ešte pred zmenou strán využil výhodu pokutového kopu Romelu Lukaku a znížil, no ďalšie góly už nepadli.

V druhej štyridsaťpäťminútovke najprv kontrolovali hru Taliani, ale s blížiacim sa koncom Belgičania zatlačili súpera. Bol to však tlak bez gólového efektu, preto sa z prieniku do semifinále tešia Taliani.

21. Tielemans – 20. Verratti, 90. Berardi

strely celkovo (na bránu): 10:14 (3:3), rohové kopy: 9:5, ofsajdy: 1:2, držanie lopty (v %): 46 – 54, rozhodcovia: Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič (všetci Slo.)

Belgicko: Courtois – Vertonghen, Vermaelen, Alderweireld – T. Hazard, Tielemans (69. Mertens), Witsel, Meunier (69. Chadli, 74. Praet) – Doku, De Bruyne – Lukaku
Taliansko: Donnarumma – Spinazzola (79. Emerson), Chiellini, Bonucci, Di Lorenzo – Verratti (74. Cristante), Jorginho, Barella – Insigne (79. Berardi), Immobile (74. Belotti), Chiesa (90.+1 Tolói)