ME vo futbale 2020 (A-skupina): Taliansko začalo šampionát víťazne, Turecko inkasovalo tri góly (foto)

ME vo futbale 2020: Turecko - Taliansko
Talian Ciro Immobile shoots strieľa gól do siete Turecka počas zápasu majstrovstiev Európy vo futbale 2020. Rím, 11. jún 2021. Foto: SITA/AP

Hladkým triumfom domácich Talianov nad výberom Turecka 3:0 sa skončil úvodný duel futbalových majstrovstiev Európy. Otváracie stretnutie šampionátu sa uskutočnilo v talianskom Ríme na Stadio Olimpico a zverenci trénera Roberta Manciniho boli od úvodu až do záverečného hvizdu dominantní.

Viac o téme: ME vo futbale 2020

V prvom polčase síce mali množstvo striel, no sústredená turecká defenzíva ešte nepripustila zmena skóre, po zmene strán však už Taliani potvrdili prevahu. Do vedenia sa dostali vlastným gólom tureckého stopéra Meriha Demirala z 53. minúty, o 13 minút neskôr zvýšil na 2:0 pre taliansky výber Ciro Immobile a gólovú bodku za duelom dal v 79. minúte Lorenzo Insigne.

Taliani si do tabuľky A-skupiny pripísali tri body a v stredu 16. júna opäť v Ríme privítajú Švajčiarov. Turci v rovnaký deň v azerbajdžanskom Baku nastúpia proti Walesu.

Taliani aj v úvodnom súboji ME potvrdili vynikajúcu formu, veď od jesene 2018 ťahajú už poriadne dlhú šnúru bez prehry. Aj s piatkovým triumfom už 28 zápasov nepoznajú trpkosť prehry. O výraznej prevahe talianskej reprezentácie v piatkovom súboji hovorí aj pomer striel – celkovo v ich prospech 24:3, na bránku 8:0.

88. Söyüncü, 90. Dervisoglu

strely celkovo (na bránu): 3:24 (0:8) rohové kopy: 2:8, ofsajdy: 2:4, držanie lopty (v %): 39 – 61, rozhodcovia: D. Makkelie – H. Steegstra, J. de Vries (všetci Hol.)

Turecko: Çakır – Çelik, Demiral, Söyüncü, Meraş – Yokuşlu (Kahveci) – Karaman (76. Dervisoglu), Tufan (64. Ayhan), Yazıcı (46. Ünder), Çalhanoğlu – B. Yılmaz (C)
Taliansko: G. Donnarumma – Florenzi (46. Di Lorenzo), Bonucci, Chiellini (C), Spinazzola – Barella, Jorginho, Locatelli (73. Cristante) – D. Berardi (85. Bernardeschi), Immobile (81. Belotti), L. Insigne (81. Chiesa)