Martin Mišiak zaujal experta výkonmi v slovenskej extralige, v zámorí sa môže naplno ukázať

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MS v hokeji do 20 rokov (štvrťfinále): Kanada - Slovensko, Róbert Bačo, Martin Mišiak
Slovenskí reprezentanti Róbert Bačo a Martin Mišiak sa tešia z gólu v sieti Kanady počas štvrťfinálového zápasu na MS v hokeji do 20 rokov. Halifax (Scotiabank Centre), 2. január 2023. Foto: archívne, Darren Calabrese/The Canadian Press via AP.

Slovenský hokejový útočník Martin Mišiak čoskoro začne ďalšiu etapu svojej kariéry v tíme americkej USHL Youngstown Phantoms, kde môže zabojovať o miesto na tohtoročnom drafte nováčikov do zámorskej NHL.

Pracovná morálka a šikovnosť

Experta Tonyho Ferrariho z magazínu The Hockey News zaujal 18-ročný center či krídelník už pôsobením v drese Nových Zámkov v slovenskej extralige, kde v tejto sezóne nazbieral 10 bodov (1+9) v 29 zápasoch.

„Mišiak nebol v tejto sezóne tak na očiach, keďže hrával v slovenskej extralige, ale zapôsobil takmer na každého, kto ho sledoval. Hrá vo vysokom tempe a tvrdo napáda, čo bolo vidieť najmä na MSJ v zápase proti Kanade. So svojou pracovnou morálkou a šikovnosťou môže raz byť efektívny a produktívny krídelník druhého či tretieho útoku. Pravidelne vyhráva osobné súboje a zavádza puk do nebezpečných oblastí v útočnom pásme. V Severnej Amerike bude viac pod dohľadom a môže naplno ukázať svoje schopnosti proti rovesníkom,“ napísal Ferrari o rodákovi z Banskej Bystrice.

Doterajšie výsledky

Martin Mišiak odohral na ostatných majstrovstvách sveta hokejistov do 20 rokov tri zápasy bez bodového zisku, na vlaňajšom letnom šampionáte „dvadsiatok“ zaznamenal jednu asistenciu v troch dueloch.

V slovenskej extralige debutoval v minulom ročníku, v 46 zápasoch základnej časti nazbieral 10 bodov (4+6). V ostatnom preddraftovom rebríčku Centrálnej skautingovej agentúry bol na 28. mieste medzi korčuliarmi pôsobiacimi v Európe.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martin MišiakTony Ferrari
Firmy a inštitúcie NHLUSHLYoungstown Phantoms