Martin Kližan v Cincinnati dohral už v prvom kole

Martin Kližan
Martin Kližan Foto: SITA/AP

CINCINNATI 13. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Martin Kližan prehral v pondelkovom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Western & Southern Open v americkom Cincinnati v Ohiu (dotácia 3 729 155 USD, tvrdý povrch Deco-Turf) s ruským kvalifikantom Dmitrijom Tursunovom za 153 minút 6:4, 6:7 (6), 4:6.

Kľúčovým momentom prvého setu bol Kližanov brejk v siedmej hre, ktorý bol jediným „ukradnutým“ podaním v prvej časti hry.

V druhom sete podával Tursunov za stavu 5:3 vo svoj prospech, výhodu však nevyužil a Kližan vyrovnal na 5:5.

V tajbrejku premenil Rus druhý setbal a zvíťazil 8:6. V treťom sete viedol Kližan 3:0, následne stratil päť hier v rade a Tursunov za stavu 5:4 vo svoj prospech premenil tretí mečbal.

Za prehru v 1. kole v Cincinnati zinkasuje Kližan 10 830 amerických dolárov, do príslušného rebríčka získal 10 bodov.