Marion Bartoliová stráca hmotnosť pre vírus, bojí sa o život

Marion Bartoliová
Marion Bartoliová Foto: SITA/AP

LONDÝN 7. júla (WebNoviny.sk) – Francúzska bývalá tenistka Marion Bartoliová dramaticky stráca hmotnosť pre záhadný vírus, ktorým sa zrejme nakazila vo februári v Indii, a má strach, že zomiera. Wimbledonská šampiónka zo sezóny 2013 to prezradila vo štvrtok v televíznom programe This Morning stanice ITV v rozhovore s moderátormi Holly Willoughbyovou a Phillipom Schofieldom.

Moje telo začalo odmietať čoraz viac vecí – všetko od stravy až po elektroniku. Bez rukavíc nemôžem písať na telefóne a keď si dám šperky, nastane zlá reakcia pokožky. Umývať sa musím minerálnou vodou. Môj život sa stal nočnou morou a nikomu by som nepriala to, čím prechádzam,“ vyhlásila 31-ročná Bartoliová, ktorá nebola v stave nastúpiť na štvorhru legiend na aktuálnych medzinárodných otvorených majstrovstvách Anglicka na tráve v britskej metropole.

Bartoliová skonštatovala, že lekári jej diagnostikovali vírus, s ktorým si zatiaľ nevedia poradiť. Od pondelka sa bude liečiť na špecializovanej klinike v Taliansku. Na otázku, či má najhoršie myšlienky, odpovedala: „Áno, moje srdce možno zastane. Čeliť tomuto všetkému je zložité. Trpím a modlím sa, aby sa mi obnovilo normálne fungovanie.“ Vyhlásila, že na verejnú debatu pristala aj z dôvodu, aby vysvetlila, že za úbytkom približne 18 kilogramov nie je vedomý rozmar či „tradičnejšia“ porucha stravovania. Zároveň chcela podporiť ľudí s podobnými ťažkosťami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marion Bartoliová