Marián Gáborík rozhodol drámu v predĺžení, bodoval aj Sekera

Gáborík
Marián Gáborík rozuzlil v predĺžení newyorské derby. Foto: SITA, AP

NEW YORK 8. marca (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Marián Gáborík gólom v predĺžení rozhodol o štvrtkovom víťazstve svojho tímu New York Rangers nad mestskými rivalmi Islanders v rámci zámorskej NHL 2:1.

Pre 30-ročného krídelníka ide o ôsmy presný zásah v sezóne, na konte má aj rovnaký počet asistencií. Gáborík sa strelecky presadil po ôsmich stretnutiach.

Trenčiansky odchovanec trafil presne v 42. sekunde nadstaveného času pri presilovke, keď za chrbát brankára Jevgenija Nabokova preletela jeho strela príklepom. „Bol to dôležitý gól. Spadol mi trocha kameň zo srdca. Gól sa počíta, aj keď som mal pri ňom aj trocha šťastia. Pred bránkou odviedli pri tienení skvelú prácu Nash s Callahanom,“ povedal Marián Gáborík, ktorý v zápase odohral 19:43 min.

Rangers vyhrali štvrtýkrát po sebe, pomohol im k tomu záver súboja. V 55. min vyrovnal na 1:1 Rick Nash. „Aj keď sme prehrávali, nevzdávali sme sa a bojovali. Nechceli sme padnúť a byť frustrovaní. Získali sme dva dôležité body,“ doplnil Gáborík. V drese Islanders absentoval Ľubomír Višňovský, ktorý bol z osobných dôvodov do piatka na Slovensku.

„Šable“ stratili dvojgólový náskok

Andrej Sekera sa prihrávkou podieľal na druhom góle Buffala na ľade New Jersey, ktorý v polovici tretej tretiny znamenal priebežný sľubný náskok 2:0.

Andrej Sekera

Sabres ho však neudržali, Devils v „diabolskom“ závere vyrovnali a napokon zvíťazili po samostatných nájazdoch. New Jersey ukončilo sériu šiestich prehier v rade.

V závere riadneho hracieho času sa Sabres zranil brankár Jhonas Enroth, ktorého musel nahradiť Ryan Miller. „Som rád, že sme ukončili nepriaznivú sériu týmto spôsobom. Bolo to cenné víťazstvo a malo by nás nakopnúť do ďalších zápasov,“ povedal útočník Devils Patrik Eliáš, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu duelu. Čech v závere vyrovnal na 2:2 a úspešný bol aj v samostatných nájazdoch.

Bostonský obranca Zdeno Chára nebodoval, ale vo víťaznom dueli proti Torontu 4:2 bol suverénne najvyťaženejším mužom Bruins (24:02 min).

Urastený bek si pripísal tri plusové body a zblokoval aj tri strely súpera. Bránku Maple Leafs ohrozil od modrej čiary štyrmi pokusmi. Boston ukončil Torontu trojzápasovú víťaznú šnúru, tri body v zápase nazbieral Tyler Seguin (2+1).

Jaroslav Halák nechytal

Jaroslav Halák vychytal Edmonton

V bránke St. Louis dostal pred Jaroslavom Halákom vo štvrtok prednosť Jake Allen a pomohol Blues k víťazstvu na klzisku Phoenixu 6:3.

O štyri body za gól a tri asistencie si zlepšil svoje štatistiky Chris Stewart. Blues vyhrali po dvoch predchádzajúcich neúspechoch.

V akcii nebol ani Peter Budaj z Montrealu, ktorý sledoval zo striedačky 41 úspešných zákrokov Careyho Pricea pri výhre 4:2 nad Carolinou.

Plusový bod počas desiatich minút na ľade si pripísal Tomáš Tatar z Detroitu, ktorý zdolal Edmonton hladko 3:0.

Brankár Jimmy Howard potreboval na druhý shutout v ročníku 22 zákrokov. Red Wings z posledných jedenástich stretnutí zdolali Oilers desaťkrát a raz prehrali v nadstavenom čase.

Prestrelka vo Philadelphii

Ďalšiu streleckú prestrelku vo vzájomných zápasoch predviedli Pittsburgh a Philadelphia. V pennsylvánskom derby padlo tentoraz 9 gólov a Penguins sa tešili z výhry 5:4.

Pre Pittsburgh to bolo tretie víťazstvo v rade. Flyers pritom viedli po prvej tretine 4:1, ale potom už dávali góly len hráči Penguins. Obrat zavŕšil v 18. sekunde tretej tretiny Chris Kunitz, pre ktorého to bol druhý gól v zápase.

Tri asistencie si pripísal líder kanadského bodovania NHL Sidney Crosby a na svojom konte už má 39 bodov (11+28) z 24 stretnutí. „Bolo to aj o hlave. Musíme hrať naplno za akéhokoľvek stavu. Či už je to 4:1 alebo 1:4. Skóre by nemalo meniť prístup k hre. V druhej tretine akoby sme neboli na ľade,“ hovoril obranca Philadelphie Kimmo Timonen.

„Bleskom“ sa nedarí

Šiestu prehru v sérii si pripísali hráči Tampy Bay, ktorí nestačili na Winnipeg. Columbus odohral piate predĺženie za sebou, tretie víťazné, keď zdolal Vancouver 2:1.

Už v treťom stretnutí v sérii sa strelecky presadil Jaromír Jágr. Najproduktívnejší Európan histórie v NHL strelil proti obhajcom Stanleyho pohára z Los Angeles dva góly a pomohol Dallasu ukončiť šesťzápasovú víťaznú sériu Kings.

Jágr má momentálne na svojom konte 674 gólov. Čech ťažil zo spolupráce s Jamiem Bennom. „Ešte sa môžeme spoločne zlepšovať. Hrám trocha iným štýlom ako Jamie, musíme si ešte na seba zvyknúť. Už nie som tak rýchly ako v minulosti. Viem, že sa mi dosť prispôsobuje, zatiaľ to zvláda skvele,“ pochválil spoluhráča Jágr, ktorého trocha skritizoval kapitán Stars Brenden Morrow: „Pri jeho góloch mi chýba salutovanie. Mal by ho občas použiť.“

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Philadelphia – Pittsburgh 4:5 (4:1, 0:3, 0:1)

Góly: 12. Voráček (C. Giroux, Timonen), 16. Rinaldo (Grossmann, Talbot), 19. Timonen (Rinaldo, Fedotenko), 20. Voráček (Timonen) – 13. Kunitz (Letang, Crosby), 26. Dupuis (Crosby, Kunitz), 29. J. Neal (Bennett), 36. T. Kennedy (Cooke, Sutter), 41. Kunitz (Crosby, Dupuis)

Boston – Toronto 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 20. P. Bergeron (Seguin, Marchand), 28. Seguin (Marchand, P. Bergeron), 39. Krejčí (A. Ference, Lucic), 60. Seguin (P. Bergeron) – 23. Kadri (MacArthur, Gunnarsson), 55. McClement (Grabovskij, Gunnarsson)

Columbus – Vancouver 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 12. Umberger (Foligno, Johansen), 65. Calvert (Ťutin, Jack Johnson) – 42. H. Sedin (Hamhuis, D. Sedin)

New Jersey – Buffalo 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 54. Henrique (Kovaľčuk), 59. Eliáš (Clarkson, A. Greene), rozhodujúci sam. nájazd Eliáš – 28. Vanek (Ennis, Ott), 50. Flynn (SEKERA, Foligno)

New York Islanders – New York Rangers 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 12. Grabner (C. McDonald, MacDonald) – 55. R. Nash (Stepan, Hagelin), 61. GÁBORÍK (R. Nash, Stepan)

Carolina – Montreal 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)

Góly: 27. J. Staal (Faulk), 31. D. Bowman (Welsh) – 4. Prust (Jemelin, Eller), 9. Gorges (Prust, P. K. Subban), 47. Eller (Gorges, Prust), 48. P. K. Subban (A. Markov, Eller)

Washington – Florida 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)

Góly: 2. Erskine (Ovečkin, Carlson), 4. Wolski (Oleksy, M. Perreault), 6. Carlson (Nicklas Bäckström, Brouwer), 9. Ribeiro (Ovečkin, Hendricks), 30. Ovečkin (Brouwer, Ribeiro), 45. Fehr (Wolski, Ribeiro), 60. M. Perreault (Wolski, Oleksy) – 51. Skille (Matthias)

Detroit – Edmonton 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 24. Kindl (Eaves, Lashoff), 33. Emmerton (D. Miller, Daciuk), 59. Abdelkader (Zetterberg, Brunner)

Tampa Bay – Winnipeg 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 47. Stamkos (St. Louis, Malone) – 11. Tangradi, 56. Little (Ladd)

Phoenix – St. Louis 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Góly: 19. D. Moss (B. Gordon), 21. Doan (Hanzal), 60. Yandle (Sullivan, Morris) – 14. Stewart (Pietrangelo, Perron), 26. Berglund (Jackman, Stewart), 28. Berglund (Perron, Stewart), 31. Nichol (Schwartz), 47. Sobotka (Stewart, Perron), 56. Pietrangelo (Oshie, Backes)

Los Angeles – Dallas 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Góly: 13. Lewis (King, Martinez), 36. J. Carter (Penner, M. Richards) – 6. Jágr (Benn, Goligoski), 39. Eakin (Goligoski, Lehtonen), 46. Morrow (Eakin, R. Smith), 50. Jágr (Benn, Daley), 59. Roussel (D. Roy)

Viac k osobe Andrej SekeraChris StewartJaromír JágrĽubomír VišňovskýMarián GáboríkP. K. SubbanPatrik EliášPeter BudajRick NashRyan MillerSidney CrosbyTomáš TatarZdeno Chára