Marián Gáborík hviezdil v zápase s Philadelphiou

Marián Gáborík
Slovenský hokejista Marián Gáborík (vpravo) oslavuje gól v súboji s "letcami" z Philadephie. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 5. februára (WEBNOVINY) – V nedeľňajších dueloch zámorskej hokejovej NHL si v kanadskom bodoví polepšili dvaja Slováci.

Prvou hviezdou duelu New York Rangers – Philadelphia Flyers (5:2) sa stal útočník domácich Marián Gáborík, autor jedného presného zásahu a rovnako jednej gólovej prihrávky.

Pre trenčianskeho odchovanca v službách „jazdcov“ to bol už 26. gól a 17. asistencia v tejto sezóne. Rangers zdolali Flyers aj vo štvrtom súboji v tomto súťažnom ročníku a celkovo majú na svojom konte už šesť víťazstiev proti tomuto súperov za sebou.

„Myslím si, že veľmi dobre poznáme dôležitosť súbojov proti divíznemu rivalovi. V tejto sezóne sme proti Philadelphii odohrali vydarené zápasy a toto bol jeden z nich,“ uviedol po zápase Marián Gáborík. Po stretnutí bol tréner Flyers Peter Laviolette sklamaný. „Náš tím vie hrať lepšie ako to ukázal dnes. Je to frustrujúce, pretože sme mohli zvíťaziť, ale nedotiahli sme to až do konca,“ povedal kouč Philadelphie.

Boston si udržal náskok

Zdeno chára

Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára priviedol svojich spoluhráčov k triumfu nad nevýrazným Washingtonom. Veľký podiel na tom má brankár „medveďov“ Tim Thomas, ktorý zneškodnil 35 striel súpera. Najvyšší hráč celej profiligy Zdeno Chára prispel k triumfu Bruins jednou asistenciou.

Boston viedol nad svojím súperom po druhej tretine 2:0 a do konca duelu si už víťazstvo nenechal vziať. Obhajcovi Stanleyho pohára sa podarilo triumfovať už v 23. zápase v rade, v ktorom po druhej tretine viedol. Čistým kontom sa zaskvel Carey Price z Montrealu, ktorého Canadiens zvíťazili nad Winnipegom 3:0.

Price zneškodnil 23 striel nováčika profiligy. Okrem shutoutu brankára Habs a víťazstva domáceho kanadského mužstva pútal pozornosť aj útočník Scott Gomez. Ten neskóroval už v 52. zápase za sebou, presný zásah nezaznamenal už presne rok – naposledy sa mu to podarilo 5. februára 2011 vo víťaznom zápase Montrealu nad NY Rangers 2:0.

„Nemá to jednoduché. Za posledný rok mu to v tomto smere nešlo, ale to je v poriadku. V šatni je lídrom a stále patrí medzi neoddeliteľné súčasti nášho tímu,“ postavil sa na obhajobu skúseného centra gólman Price, ktorý dostal prednosť pred Slovákom Petrom Budajom.

New Jersey Devils viedli v 23. min už 3:0 a aj keď Pittsburgh vzápätí skorigoval na 1:3 a neskôr znižoval aj na 2:4, „diabli“ si dvojbodový zápis už nenechali ujsť. Už štvrtú asistenciu v tejto sezóne si pri góle Clarksona v poslednej minúte III. tretiny pripísal skúsený Martin Brodeur, suverénny líder historických tabuliek v počte víťazstiev brankárov.

Sumáre nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Washington Capitals – Boston Bruins 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 53. Johansson (Perreault, J. Ward) – 11. Lucic (Peverley), 19. Marchand (P. Bergeron, McQuaid), 47. Seguin (Marchand, P. Bergeron), 60. Peverley (C. Kelly, CHÁRA)

New Jersey Devils – Pittsburgh Penguins 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 3. Kovaľčuk (Eliáš, Parise), 10. Volčenkov (Kovaľčuk, Ponikarovskij), 23. Zubrus (Kovaľčuk), 32. Parise (Bernier, A. Greene), 60. Clarkson (Martin Brodeur) – 24. Niskanen (C. O´Reilly, Cooke), 52. Malkin (Steve Sullivan)

New York Rangers – Philadelphia Flyers 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly: 2. Anisimov (Girardi, Stepan), 40. GÁBORÍK (Stepan, Anisimov), 41. Del Zotto (GÁBORÍK, Anisimov), 53. Dubinsky (B. Boyle, Prust), 59. Fedotenko (Hagelin, B. Richards) – 33. B. Schenn (Voráček, M. Talbot), 41. Simmonds (Hartnell, C. Giroux)

Montreal Canadiens – Winnnipeg Jets 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 19. Pacioretty (Y. Weber, Palushaj), 28. Jemelin (Plekanec, Darche), 32. Plekanec (T. Kaberle, Subban)

Viac k osobe Carey PriceMarián GáboríkMartin BrodeurPeter BudajTim ThomasZdeno Chára