Marián Gáborík a Andrej Meszároš bodovali na ľade NHL

Gáborík
Marián Gáborík z New York Rangers si pripísal asistenciu v zápase proti Washingtonu. Foto: SITA, AP

NEW YORK 25. marca (WEBNOVINY) – Dvaja slovenskí hokejisti bodovali v nedeľňajších zápasoch zámorskej NHL. Krídelník New York Rangers Marián Gáborík si pripísal asistenciu v presilovej hre pri domácej prehre „jazdcov“ s Washingtonom 2:3 po predĺžení.

Rovnako o jednu asistenciu obohatil svoje individuálne štatistiky obranca Philadelphie Andrej Meszároš, Flyers prehrali na ľade Pittsburghu 1:2 po predĺžení.

Brankár St. Louis Jaroslav Halák odchytal celé stretnutie v Calgary, kryl 14 zo 17 striel súpera, dosiahol úspešnosť zákrokov 82,4 percenta.

„Bluesmani“ boli aktívnejší, ale Mikka Kiprusoff zlikvidoval 36 striel a priviedol tím k víťazstvu 3:2. „O hviezdach zápasu dnes nemohli byť pochybnosti. Ja by som dal za prvú, druhú i tretiu Kippera (Kiprusoffa – pozn.),“ uviedol tréner Calgary Bob Hartley. O víťazný gól a prerušenie série troch prehier sa postaral Jarome Iginla.

Ovečkin opäť skóroval

Washington vyhral už tretí zápas za sebou. V Madison Square Garden boli domáci Rangers na koni, ale nedokázali premeniť viaceré šance. Veľkú príležitosť nevyužil ani Marián Gáborík, ktorý sa v druhej tretine rútil na brankára Bradena Holtbyho.

Alexander Ovečkin

Slovákovi nevyšla ani jedna z jeho piatich striel. Gólman Capitals mal 30 úspešných zákrokov.

Začalo sa dariť kapitánovi Washingtonu Alexandrovi Ovečkinovi, ktorý strelil gól a pridal asistenciu. Presný zásah dosiahol už v piatom zápase v rade.

Philadelphia Andreja Meszároša prehrala pennsylvánske derby na ľade Pittsburghu 1:2 po predĺžení. Flyers viedli po góle Girouxa, na ktorý prihral Andrej Meszároš.

V 54. min poslal zápas do predĺženia najproduktívnejší hráč NHL Sidney Crosby, o výsledku rozhodol Tyler Kennedy.

Penguins vyhrali už dvanásty zápas bez prerušenia. „Máme dostatok sebavedomia. Držíme sa našej hry a robíme všetky správne veci, aby sme mohli byť úspešní,“ povedal Kennedy. Meszároš si okrem asistencie pripísal do štatistík aj tri strely a mínusový bod. Penguins stále hrajú bez zraneného Jevgenija Nabokova.

Shutout Jevgenija Nabokova

Brankár New York Islanders Jevgenij Nabokov dosiahol 55. shutout kariéry a tretí v sezóne a pomohol k výhre nad Floridou 3:0. Islanders ukončili sériu troch prehier.

Pavelec, stamkos

Ľubomír Višňovský bol s 23 minútami najvyťaženejším hráčom tímu a zaznamenal aj dve strely.

Tomáš Kopecký ohrozil bránku domácich trikrát. Winnipeg po dvoch prehrách zabral a zdolal Tampu Bay, na lavičke ktorej už chýbal odvolaný tréner Guy Boucher.

Steven Stamkos z Lightning strelil už 22. gól sezóny a vedie tabuľku strelcov.

„Bol to jeden z našich lepších výkonov,“ priznal Stamkos. Jeho spoluhráč Richard Pánik hral vyše 10 minút a mal jeden strelecký pokus. O víťazný gól Jets sa postaral Tobias Enström, ktorý vynechal pre zranenie predchádzajúcich 19 zápasov.

Detroit aj druhýkrát v rade zdolal Anaheim, na ľade Ducks uspel 2:1. Anaheim prvýkrát v sezóne prehral dva zápasy v sérii. „Bol to iný zápas, ale zvládli sme ho. Pre nás sú dôležité body,“ povedal brankár Red Wings Jimmy Howard, ktorý mal 33 zákrokov. Už štvrtý súboj za sebou vyhral Vancouver, ktorý zdolal Colorado 3:2. Canucks sa stali novými lídrami Severozápadnej divízie.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Islanders – Florida 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 7. MacDonald (Nielsen, Okposo), 60. Tavares (Boyes, Moulson), 60. Cizikas (Martin)

New York Rangers – Washington 2:3 po sam. nájazdoch (2:2, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 15. Asham (Newbury), 19. Stepan (Richards, GÁBORÍK) – 8. Bäckström (Ovečkin, Carlson), 10. Ovečkin (Oleksy, Bäckström), rozhodujúci sam. nájazd: Bäckström

Pittsburgh – Philadelphia 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 54. Crosby (Martin, Bennett), 63. Kennedy (Niskanen, Dupuis) – 35. Giroux (MESZÁROŠ, Voráček)

Winnipeg – Tampa Bay 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 15. Little (Wheeler), 23. Byfuglien (Wheeler, Little), 30. Enström (Ladd, Wheeler) – 27. Stamkos (St. Louis, Salo), 46. Thompson (Brewer, Conacher)

Colorado – Vancouver 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 10. McGinn (Parenteau, O’Reilly), 58. Parenteau (O’Reilly, Duchene) – 6. Garrison (H. Sedin), 24. Raymond (Schroeder), 35. Burrows (Ebbett, Ballard)

Calgary – St. Louis 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 12. Červenka (Wideman, Brodie), 30. Červenka (Hudler, Backlund), 53. Iginla – 37. Oshie, 45. Sobotka (McDonald, Oshie)

Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý zápas a kryl 14 zo 17 striel súpera, dosiahol úspešnosť zákrokov 82,4 percenta

Anaheim – Detroit 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 40. Getzlaf (Koivu, Perry) – 5. Cleary (Kindl, B. Smith), 9. D. Miller (White, Emmerton)

Viac k osobe Andrej MeszárošJarome IginlaJaroslav HalákJevgenij NabokovĽubomír VišňovskýMarián GáboríkRichard PánikSidney CrosbySteven StamkosTomáš Kopecký