Maradona má za sebou úspešnú operáciu na mozgu, pre abstinenčné príznaky ho držia na sedatívach

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Argentina Soccer - Maradona Birthday
Futbalová legenda Diego Maradona. Foto: SITA/AP

Operačný zákrok na mozgu Diega Maradonu sa síce skončil úspešne, ale argentínsku futbalovú legendu si na klinike v Olivos na predmestí Buenos Aires ešte pár dní nechajú. Podľa jeho právnika Matíasa Morlu je zbytočné uvažovať nad tým, že čerstvý šesťdesiatnik opustí nemocničné zariadenie ešte počas tohto víkendu. Jeho zdravotný stav nie je uspokojivý.

„Je stále pod sedatívami a odpočíva. Po operácii krvnej zrazeniny medzi mozgom a lebkou sa u neho prejavili abstinenčné príznaky na základe dlhoročnej závislosti na alkohole a psychotropných látkach. Potrvá pár dní, kým sa dostane do normálu. Stará sa o neho lekársky tím zložený z desiatich odborníkov, ktorí neustále komunikujú o jeho zdravotnom stave,“ vyhlásil Matías Morla, cituje ho portál argentínskeho denníka Olé.

Začínal byť nezvládnuteľný

Morla sa odvoláva aj na slová Maradonovho lekára Leopolda Luqueho. Ten pre argentínske médiá potvrdil, že kapitána majstrov sveta z roku 1986 čaká ešte pár dní hospitalizácie. „Verím, že z toho bude vonku čo najskôr. Od smrti svojej mamy som zažil prvýkrát chvíle, že sa veľmi bojím o niekoho blízkeho. Mám Diega veľmi rád a nerád ho vidím v takomto stave,“ vyhlásil Morla.

Postupne vychádza najavo, že Maradona krátko pred zavŕšením šesťdesiatky neprežíval dobré obdobie. Jeho bývalý lekár Alfredo Cahe mal povedať, že Maradona začínal byť nezvládnuteľný asi ako v čase, keď sa pred 16 rokmi liečil zo svojich závislostí na Kube.

Chcú ho vidieť opäť sa smiať

„Bol neovládateľný, pripomínalo mi to obdobie z čias jeho odvykacej liečby na Kube. Na žiadosť jeho rodiny sme zavolali jeho súčasného lekára Luqueho, aby mu pomohol. Spolu s rodinnými príslušníkmi sme sa zhodli, že strávi ešte pár dní na klinike. Všetci chceme opäť vidieť na jeho tvári ten nezameniteľný úsmev. Buď silný, Diego,“ uviedol Cahe.

Dvojnásobný šampión Serie A s SSC Neapol bol pred vyše týždňom – v deň 60. narodenín na majstrovskom zápase svojho tímu Gimnasia proti Patronato, ktorý sa skončil hladkým triumfom 3:0 jeho zverencov.

Avšak niekdajšia futbalová superstar sa zo zápasu porúčala ešte pred koncom prvého polčasu, čo vyvolalo otázky o jej zdravotnom stave. Maradona žije v meste La Plata od konca minulého roka, odkedy prevzal trénerské žezlo v klube Gimnasia y Esgrima.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Diego Maradona
Firmy a inštitúcie Gimnasio y Esgrima La Plata