Manažéri Facebooku môžu čeliť pokutám, Británia chce uplatniť priamu reguláciu sociálnych médií

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Facebook, logo
Foto: ilustračné, SITA/AP

LONDÝN 8. apríla (WebNoviny.sk) – Veľká Británia navrhuje priamu reguláciu firiem prevádzkujúcich sociálne médiá, pričom vysokopostavení manažéri môžu potenciálne čeliť pokutám, ak nedokážu blokovať škodlivý obsah.

Regulátori vytvoria zákonnú „povinnosť dozoru“ pre firmy podnikajúce v oblasti sociálnych médií, ako sú Facebook a Twitter, aby chránili mladých ľudí, ktorí využívajú ich stránky. Na pravidlá bude dohliadať nezávislý regulátor financovaný z poplatkov uvalených na internetové firmy.

„Doteraz to ešte nikto vo svete nerobil a je dôležité, aby sme to uplatňovali správne,“ povedal v pondelok pre BBC britský minister pre digitalizáciu, kultúru a médiá Jeremy Wright. Pred zverejnením návrhu zákona bude v krajine plynúť ešte 12-týždňové obdobie konzultácií.

Britská šéfka Facebooku pre verejnú politiku Rebecca Stimsonová uviedla, že cieľom nových pravidiel by mala byť ochrana spoločnosti, ale zároveň podpora inovácií a slobody prejavu. „Tešíme sa na spoluprácu s vládou a parlamentom, aby sa zabezpečilo, že nové pravidlá budú efektívne,“ dodala.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie FacebookTwitter