Londýn od apríla škrtne dávky pre nových imigrantov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nezamestnaní, Británia
Nových migrantov po vstupe do Veľkej Británii čakajú zmeny v súvislosti s poskytovaním príspevkov na bývanie. Foto: SITA/AP

LONDÝN 20. januára (WEBNOVINY) – Veľká Británia od apríla nebude poskytovať nezamestnaným imigrantom z iných členských krajín Európskej únie príspevky na bývanie.

Uviedli to dvaja predstavitelia britskej vlády. Minister práce a dôchodkového systému Iain Duncan Smith a ministerka vnútra Theresa Mayová konštatovali, že konajú po tom, ako dôkazy ukázali, že britských zamestnancov vytláčajú migranti.

Predstavitelia EÚ však už skôr obvinili vládu Davida Camerona z toho, že robí paniku v otázke imigrácie v rámci Európskej únie.

Od apríla noví imigranti z Európskej únie nebudú môcť dostať dávky v nezamestnanosti známe ako príspevok uchádzačom o zamestnanie, ani príspevky na bývanie, uviedli Smith a Mayová. „Od začiatku apríla úplne zrušíme oprávnenie na príspevky na bývanie pre túto skupinu (uchádzačov o zamestnanie z EÚ),“ napísali ministri v článku pre denník Daily Mail.

Cameronova vláda sa snaží čeliť popularite britskej Strany nezávislosti (UKIP) sprísnením pravidiel v oblasti prisťahovalectva a sociálnych dávok. Prieskumy verejnej mienky ukazujú, že imigrácia je pre britských voličov jedným z najväčších zdrojov obáv.

Predstavitelia podnikateľov však upozorňujú, že ťažko nachádzajú nízko kvalifikovaných zamestnancov, aby pracovali na takých slabo platených pozíciách, aké často obsadzujú prisťahovalci.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Theresa Mayová