Verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová sa obrátila na policajného prezidenta so žiadosťou o nápravu. Polícia podľa nej porušila základné práva a slobody 15 osôb.
V podnete rozoberajú sériu konaní a rozhodnutí primátora, ktorý im podľa ich názoru, priamo na rokovaní mestského zastupiteľstva uprel výkon mandátu a vstúpil do ich rozhodovacej činnosti.
Počas policajného zásahu začiatkom apríla v obci Vrbnica boli podľa jej starostu Jaroslava Tokára zranení viacerí Rómovia. Prípadom sa venuje aj splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Peter Pollák a verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová.