Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene chce byť dostupnejšie pre svojich návštevníkov, preto od 1. mája 2019 dochádza k zmene otváracích hodín. Múzeum sa snaží byť ústretové voči tej skupine návštevníkov, ktorá si jeho výstavnú ponuku nemôže prezrieť počas pracovného týždňa.
Do akcie sa zapojili aj učitelia a žiaci z viacerých škôl, ktorí spolu s rodičmi žiakov dočistili priľahlé ihriská, parky, verejné plochy a areály škôl.