Liverpool zdolal milionársku Machačkalu, Česi s víťazstvami

Liverpool porazil milionárov z Anži Machačkala
Hráč FC Liverpool Steven Gerrard (uprostred) v súboji o loptu s Olegom Šatovom z ruského klubu Anži Machačkala počas štvrtkového zápasu A-skupiny v rámci Európskej ligy UEFA 2012/2013. Liverpool zdolal ruský tím na Anflield Road 1:0. Foto: SITA/AP Photo/Jon Super
Sparta smona
Bayer rapid

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) – Futbalisti Plzne aj s kvartetom Slovákov v základnej zostave uspeli na pôde izraelského klubu Hapoel Tel Aviv vo štvrtkovom stretnutí 3. kola skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2012/2013, keď si za víťazstvo 2:1 pripísali do tabuľky B-skupiny pripísali ďalšie tri body.

Domáci síce viedli od 19. min, no ešte pred polčasovou prestávkou vyrovnal P. Horváth a po zmene strán rozhodol o triumfe českého mužstva Rajtoral.

Sparty Praha tiež nastúpila proti súperovi z Izraela a tiež zvíťazila.

Klub Hapoel Ironi Kirjat Šmona Pražania zdolali bez väčších problémov 3:1. Sparta rozhodla o svojom triumfe už pred polčasovou prestávkou, keď brankára hostí prekonali Ladislav Krejčí, Václav Kadlec a Ondřej Švejdík.

„“Izraelčania, ktorí v 2. predkole Ligy majstrov vyradili slovenského šampióna MŠK Žilina, po zmene strán dokázali už iba skorigovať na 1:3, do streleckej listiny sa zapísal Abihazira. Stredopoliar Sparty Peter Grajciar sa na hraciu plochu v tomto súboji nedostal.

Jediným trojgólovým strelcom štvrtkových duelov bol argentínsky útočník Raúl Bobadilla, ktorý zariadil triumf Young Boys Bern nad talianskym Udinese Calcio 3:1.

Kapitán slovenskej reprezentácie obranca Martin Škrtel odohral za FC Liverpool celý duel a podieľal sa na triumfe svojho mužstva nad Machačkalou tesne 1:0. Turecký klub Fenerbahce Istanbul zvíťazil na pôde cyperského AEL Limassol 1:0, slovenský krídelník Miroslav Stoch za hostí nastúpil v 85. min za Holanďana Dirka Kuyta. Neapol bez potrestaného Marka Hamšíka prehral v Dnepropetrovsku 1:3.

Nemecký Bayer Leverkusen poľahky zdolal rakúsky klub Rapid Viedeň na jeho pôde 4:0, Ján Novota sledoval prehru svojho mužstva iba z lavičky náhradníkov. Grécky Panathinaikos Atény pred vlastnými fanúšikmi remizoval s Laziom Rím. Taliani viedli od 25. min po vlastnom góle Seitaridisa, no na konečných 1:1 vyrovnal v nadstavenom čase Toché. Duelu predchádzali potýčky v uliciach Atén, ktoré si vyžiadali troch zranených.

Maďarský Videoton Fehérvár si poradil s Bazilejom 2:1, slovenský brankár domácich Tomáš Tujvel sedel iba na lavičke náhradníkov. Zaujímavý duel medzi Lyonom a Bilbaom sa skončil víťazstvom francúzskeho tímu 2:1.

Priebežný súhrn výsledkov štvrtkových zápasov 3. kola hlavnej fázy futbalovej Európskej ligy UEFA 2012/2013:

A-skupina:

FC Liverpool (Angl.) – Anži Machačkala (Rus.) 1:0 (0:0)

Gól: 53. Downing, rozhodoval: Nijhuis (Hol.)

Martin Škrtel (Liverpool) odohral celé stretnutie

Young Boys Bern (Švaj.) – Udinese Calcio (Tal.) 3:1 (1:0)

Góly: 4., 71. a 81. Bobadilla (tretí z pok. kopu) – 74. Coda, rozhodoval: Turpin (Fr.)

Tabuľka A-skupiny:

1. Liverpool 3 2 0 1 8:6 6

2. Anži Machačkala 3 1 1 1 3:2 4

3. Udinese 3 1 1 1 5:6 4

4. Young Boys Bern 3 1 0 2 6:8 3

B-skupina:

Atlético Madrid (Šp.) – Académica Coimbra (Portug.) 2:1 (0:0)

Góly: 48. Diego Costa, 67. Emre Belözoglu – 85. S. Cissé, rozhodoval: Madden (Škót.)

Atletico Madrid 2-1 Academica Coimbra by fasthighlights-2013

Hapoel Tel Aviv (Izr.) – Viktoria Plzeň (ČR) 1:2 (1:1)

Góly: 19. Maman – 45.+ P. Horváth, 55. Rajtoral, ČK: 63. Khutaba (Hapoel), rozhodoval: Zwayer (Nem.)

Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Marián Čišovský absolvoval celé stretnutie a v 33. min dostal žltú kartu, Michal Ďuriš hral do 73. min a Mareka Bakoša (všetci Plzeň) vystriedali v 88. min

Tabuľka B-skupiny:

1. Atlético Madrid 3 3 0 0 6:1 9

2. Plzeň 3 2 0 1 5:3 6

3. Coimbra 3 0 1 2 3:6 1

4. Hapoel Tel Aviv 3 0 1 2 2:6 1

C-skupina:

Borussia Mönchengladbach (Nem.) – Olympique Marseille (Fr.) 2:0 (1:0)

Góly: 33. Daems (z pok. kopu), 67. Mlapa, rozhodoval: Gumienny (Belg.)

AEL Limassol (Cyp.) – Fenerbahce Istanbul (Tur.) 0:1 (0:0)

Gól: 72. Korkmaz, rozhodoval: Tudor (Rum.)

Miroslav Stoch (Fenerbahce) sa dostal na ihrisko v 85. minúte.

Tabuľka C-skupiny:

1. Fenerbahce 3 2 1 0 7:4 7

2. Marseille 3 1 1 1 7:5 4

3. Mönchengladbach 3 1 1 1 4:4 4

4. AEL Limassol 3 0 1 2 1:6 1

D-skupina:

Newcastle United (Angl.) – Club Bruggy (Belg.) 1:0 (0:0)

Gól: 48. Obertan, rozhodoval: M. Hansson (Švéd.)

szólj hozzá: Newcastle vs Club Brugge 1:0 Obertan

CS Marítimo (Portug.) – Girondins Bordeaux (Fr.) 1:1 (1:1)

Góly: 36. Roberge – 30. Gouffran, rozhodoval: Kakos (Gréc.)

Tabuľka D-skupiny:

1. Newcastle 3 2 1 0 4:0 7

2. Bordeaux 3 1 1 1 5:4 4

3. Club Bruggy 3 1 0 2 2:5 3

4. CS Marítimo 3 0 2 1 1:3 2

E-skupina:

Steaua Bukurešť (Rum.) – FK Molde (Nór.) 2:0 (2:0)

Góly: 30. Chiriches, 32. Rusescu, rozhodoval: Duhamel (Fr.)

F-skupina:

PSV Eindhoven (Hol.) – AIK Štokholm (Švéd.) 1:1 (0:0)

Góly: 80. J. Lens – 61. Karikari, rozhodoval: Aleckovič (Bos. a Herc.)

Dnipro Dnepropetrovsk (Ukr.) – SSC Neapol (Tal.) 3:1 (2:0)

Góly: 2. Fedeckij, 42. Matheus, 64. Giuliano – 75. E. Cavani (z pok. kopu), rozhodoval: Göcek (Tur.)

G-skupina:

FC Videoton Fehérvár (Maď.) – FC Bazilej (Švaj.) 2:1 (2:0)

Góly: 2. Schär (vlastný), 32. Caneira – 90.+ Schär, rozhodoval: Zelinka (ČR)

Tomáš Tujvel (Videoton) sedel iba na lavičke náhradníkov

szólj hozzá: Videoton vs Basel 2:1 GOALS HIGHLIGHTS

KRC Genk (Belg.) – Sporting Lisabon (Portug.) 2:1 (1:1)

Góly: 25. De Ceulaer, 88. Barda – 7. Schaars, ČK: 76. Boulahrouz (Sporting), rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

H-skupina:

Rubin Kazaň (Rus.) – Neftči Baku (Azer.) 1:0 (1:0)

Gól: 16. Kasajev, rozhodoval: K. Hansen (Dán.)

Inter Miláno (Tal.) – Partizan Belehrad (Srb.) 1:0 (0:0)

Gól: 88. Palacio, rozhodoval: Liany (Izr.)

Tabuľka H-skupiny:

1. Inter Miláno 3 2 1 0 6:3 7

2. Rubin Kazaň 3 2 1 0 5:2 7

3. Neftči Baku 3 0 1 2 1:4 1

4. Partizan Belehrad 3 0 1 2 0:3 1

I-skupina:

Sparta Praha (ČR) – Hapoel Ironi Kirjat Šmona (Izr.) 3:1 (3:0)

Góly: 7. L. Krejčí, 10. V. Kadlec, 44. Švejdik – 76. Abuhazira, rozhodoval: Makkelie (Hol.)

Peter Grajciar (Sparta) sledoval duel iba z lavičky náhradníkov

szólj hozzá: Sparta Prague vs Hapoel Shmona 3:1 GOALS

Olympique Lyon (Fr.) – Athletic Bilbao (Šp.) 2:1 (0:0)

Góly: 54. L. López, 85. Briand – 78. I. Gómez, rozhodoval: Marriner (Angl.)

J-skupina:

Panathinaikos Atény (Gréc.) – Lazio Rím (Tal.) 1:1 (0:1)

Góly: 90.+ Toché – 25. Seitaridis (vlastný), rozhodoval: Carlos Gómez (Šp.)

Panathinaikos vs Lazio 1 1 GOALS, goals… by tttpk

NK Maribor (Slovin.) – Tottenham Hotspur (Angl.) 1:1 (1:0)

Góly: 42. Berič – 58. Sigurdsson, rozhodoval: Karasjov (Rus.)

Tabuľka J-skupiny:

1. Lazio Rím 3 1 2 0 2:1 5

2. NK Maribor 3 1 1 1 4:2 4

3. Tottenham 3 0 3 0 2:2 3

4. Panathinaikos 3 0 2 1 2:5 2

K-skupina:

Rosenborg Trondheim (Nór.) – Metalist Charkov (Ukr.) 1:2 (0:0)

Góly: 46. Elyonoussi – 81. Marlos, 89. Cleiton Xavier, rozhodoval: Benquerenca (Portug.)

SK Rapid Viedeň (Rak.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 0:4 (0:1)

Góly: 37. Wollscheid, 56. a 90.+ G. Castro, 58. Bellarabi, rozhodoval: Teixeira Vitienes (Šp.)

L-skupina:

IF Helsingborgs (Švéd.) – Hannover 96 (Nem.) 1:2 (0:1)

Góly: 90. Álvaro Santos – 12. M. Diouf, 90.+ Sobiech, rozhodoval: Studer (Švaj.)

UD Levante (Šp.) – FC Twente (Hol.) 3:0 (0:0)

Góly: 59. Míchel (z pok. kopu), 78. a 88. Ríos, rozhodoval: Bezborodov (Rus.)