Lionel Messi predbehol Cristiana Ronalda vo výške zárobkov. Ako sú na tom ďalšie hviezdy?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Lionel Messi
Arcentínsky futbalista Lionel Messi v drese FC Barcelona. Foto: archívne, SITA/AP

Dlhoročný ostro sledovaný súboj Lionel Messi verzus Cristiano Ronaldo sa deje nielen na futbalovom trávniku, ale aj mimo neho. V zárobkoch až donedávna viedol portugalský kanonier Juventusu Turín, ale znovunájdený syn FC Barcelona je už pred ním.

Podľa magazínu Forbes Argentínčan za minulý rok zarobil 126 miliónov dolárov, z toho 92 miliónov činí jeho futbalový plat a zostávajúcich 34 miliónov príjmy z reklamy a od sponzorov.

Desiatky trofejí s Messim

Ronaldo je na druhom mieste so 117 miliónmi. K základnému platu 70 miliónov treba prirátať 47 miliónov z reklám a marketingu.

„Za 105 rokov vybojovali futbalisti FC Barcelona 64 trofejí. Od roku 2005 a príchodu Messiho pridali ďalších 34 trofejí. Aj táto úžasná štatistika stojí za tým, prečo sa Messiho zárobok vyhupol nad miliardu dolárov pred zdanením. Posledné mesiace sa niesli v znamení často nezmieriteľného boja Messiho s klubom, ktorý sa nakoniec skončil ešte ročným zotrvaním argentínskej superhviezdy na Camp Nou. Všeobecne sa však predpokladá, že v roku 2021 už bezchybné hodinky Messi prestanú tikať v prospech FC Barcelona a všetci budú zvedaví, kam sa poberie,“ napísal portál magazínu Forbes.

Po Neymarovi veľká medzera

Za dvojicou „nesmrteľných“ Messi – Ronaldo nasleduje duo útočníkov z tímu finalistu nedávnej Ligy majstrov Paríž Saint-Germain.

Brazílčan Neymar zarobí 96 miliónov ročne a Francúz Kylian Mbappé ani nie polovicu z tejto sumy – 42 miliónov.

Najlepšie platený zástupca Premier League je na piatom mieste Egypťan Mohamed Salah (FC Liverpool) s 37 miliónmi. Šiesty je Francúz Paul Pogba z Manchestru United s 34 miliónmi.

Až deviate miesto patrí najlepšiemu strelcovi uplynulej sezóny Ligy majstrov aj nemeckej I. bundesligy Robertovi Lewandowskému. Pri mene poľského kanoniera Bayernu Mníchov svieti suma 28 miliónov USD.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Cristiano RonaldoLionel MessiNeymar
Firmy a inštitúcie Forbes