Lintner prijal post šéfa extraligy, ide do toho s fanúšikmi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Extraligoví fanúšikovia žiadajú zmenu, podporili Lintnera
Richard Lintner kandiduje na post prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) – Richard Lintner v piatok prijal ponuku spoločnosti Pro-Hokej, ktorá riadi najvyššiu republikovú hokejovú súťaž extraligu, aby sa stal jej šéfom. Vo funkcii nahradí Vladimíra Paštinského.

Spoločne sa ideme vydať na vzrušujúcu cestu k rekonštrukcii našej najvyššej hokejovej ligy. Konečne využijeme príležitosť preniesť súboj hokejových ideí od diskusie do reality. Dokážeme, že sila fanúšikov, moderný marketing, disciplína a dôveryhodnosť vytlačí našu najvyššiu hokejovú ligu tam, kde na ňu budeme spoločne právom pyšní. Nerobím to pre vás, našich fantastických fanúšikov, trénerov či hráčov, ale idem do toho spoločne s vami. Liga nepatrí mne či klubom, patrí predsa nám všetkým,“ uviedol vo videu na sociálnej sieti Facebook neúspešný kandidát na post prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Richard Lintner.

Hej, spolu sme hokej a spoločne vrátime dušu aj našej lige!!!Posted by Richard Lintner on 7. august 2015

Chce pomôcť slovenskému hokeju

Ponuku fungovať na čele Pro-Hokeja dostal bývalý dlhoročný úspešný reprezentant SR v prvej polovici júla 2015.

Som si plne vedomý toho, v akej vážnej situácii sa nachádza slovenský hokej. Od momentu ukončenia mojej profesionálnej hokejovej kariéry som mal jediný cieľ: pomôcť slovenskému hokeju. Ani netransparentná voľba prezidenta SZĽH a nezáujem výkonného výboru riešiť tento nelichotivý stav nás, ktorým na slovenskom hokeji záleží, nemôže odradiť od toho, aby sme tento cieľ napĺňali. Ak chceme vychovávať nové hokejové osobnosti, spoločne napĺňať štadióny, podporovať talentovaných mládežníkov a predovšetkým vrátiť dôveru slovenskému hokeju, je dôležité, aby sme spoločne preto aj niečo urobili. A preto som sa rozhodol po dôkladnom zvážení prijať ponuku extraligových klubov, ktoré deklarujú jednoznačný záujem o prestavbu našej najvyššej hokejovej ligy. Zmysel našej spolupráce je postavený na programe, o ktorom sme v poslednom období diskutovali. Moje rozhodnutie prijať na seba túto zodpovednosť bolo ovplyvnené nezávislosťou najvyššej hokejovej ligy od SZĽH. Zmluva medzi SZĽH a spoločnosťou Pro-Hokej jasne deklaruje, že vedenie SZĽH poveruje spoločnosť Pro-Hokej riadením a organizovaním našej najvyššej hokejovej ligy. Táto zmluva dáva spoločnosti Pro-Hokej významnú mieru autonómie a nezávislosti, čo považujem za najdôležitejší bod, ktorý ovplyvnil moje rozhodnutie prijať ponuku extraligových klubov,“ uviedol Lintner v piatkovom stanovisku médiám.

Nemeček chce pokračovať v spolupráci

Príchod Richarda Lintnera na post riaditeľa spoločnosti Pro-Hokej je podľa Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) dobrou správou pre najvyššiu hokejovú súťaž. Predstavitelia SZĽH deklarujú pripravenosť spolupracovať s novým vedením Pro-Hokeja vo všetkých oblastiach, v ktorých to bude pre hokej prospešné.

„Aj keď Richard Lintner pred voľbou prezidenta SZĽH deklaroval potrebu opätovného užšieho prepojenia našej extraligy s reprezentáciu, čiže aj hokejovým zväzom, a teraz som to už v jeho vyjadrení nenašiel, nič to nemení na našom odhodlaní pokračovať v spolupráci. V spolupráci s vládou Slovenskej republiky chceme pomôcť hlavne pri rekonštrukcii zimných štadiónov,“ uviedol prezident SZĽH Igor Nemeček na oficiálnom zväzovom webe.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor NemečekRichard Lintner
Firmy a inštitúcie Pro-Hokej