Lewandowski dostal od Ševčenka kapitánsku pásku v ukrajinských farbách, hrdo ju chce nosiť počas MS 2022

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski dostal od Ševčenka kapitánsku pásku v ukrajinských farbách, hrdo ju chce nosiť počas MS 2022. Foto: Twitter, twitter.com

Poľské ofenzívne eso Robert Lewandowski vyjadrí podporu vojnou skúšanej Ukrajine počas blížiacich sa futbalových majstrovstiev sveta v Katare tým, že na rukáve bude mať kapitánsku pásku v ukrajinskej modro-žltej kombinácii. Skúsený 34-ročný útočník ešte vo februári ako jeden z prvých verejne vystúpil na podporu Ukrajiny, ktorú vojensky napadli Rusi s podporou Bielorusov. A práve Lewandowski tiež vyzýval na bojkot duelu Poliakov proti Rusom v baráži o postup na MS 2022.

Poľský kanonier dostal kapitánsku pásku v modro-žltej farebnej kombinácii od niekdajšieho ukrajinského reprezentanta a neskôr aj kouča národného tímu Andrija Ševčenka.

„Ďakujem ti Andrij. Bolo mi cťou stretnúť ťa. Hrdo budem nosiť túto kapitánsku pásku na rukáve vo farbách Ukrajiny na majstrovstvách sveta,“ napísal Lewandowski na instagrame, kde pripojil aj fotografiu zo stretnutia so Ševčenkom. Poliaci sa na MS 2022 predstavia v základnej C-skupine a ich súpermi budú výbery Argentíny, Mexika a Saudskej Arábie.

„Nemôžeme predstierať, že sa nič nestalo,“ hovoril Lewandowski po spomenutej vojenskej invázii Rusov na ukrajinské územie. O dva dni neskôr Európska futbalová únia (UEFA) aj Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) znemožnili štart ruských tímov v medzinárodných súťažiach. A tento dištanc trvá dodnes, rovnako ako vojenské ťaženie Rusov na Ukrajine.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Lewandowski
Firmy a inštitúcie FIFA Medzinárodná futbalová federáciaUEFA Európska futbalová únia