Kužmová ukončila spoluprácu s trénerom Mertiňákom, cítila potrebu zmeny

Viktória Kužmová
Slovenská tenistka Viktória Kužmová. Foto: archívne, SITA/AP

Michal Mertiňák už nie je trénerom slovenskej tenistky Viktórie Kužmovej. Ako informovala RTVS, dvadsaťdvaročná košická rodáčka sa s ním dohodla na ukončení spolupráce. Niekdajší deblový špecialista viedol Kužmovú od decembra 2017.

Rozhodla som sa tak po dlhšej úvahe. Cítila som, že potrebujem zmenu. Zvolila som práve toto. Zatiaľ trénujem s otcom a mávam sparingy v NTC. Zatiaľ si to riadim takto,“ prezradila Kužmová pre RTVS.

Pod vedením Mertiňáka sa Viktória Kužmová dostala do elitnej päťdesiatky. Jej osobným singlovým maximom je 43. priečka z marca 2019, aktuálne jej patrí 82. pozícia. Vo štvorhre figuruje na 29. mieste. Meno jej nového kouča je zatiaľ otvorené. „Nemám v pláne trénovať v zahraničí a chcem ostať na Slovensku,“ naznačila, ktorým smerom sa pravdepodobne bude uberať.

V ostatnom období Viktóriu Kužmovú trápilo pravé koleno. „Pár dní som si dala voľno a na tréningoch sa veľmi nehýbala, hrala som skôr z miesta. Každým dňom je to však lepšie a lepšie, z čoho sa veľmi teším,“ prezradila.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal MertiňákViktória Kužmová