Kouč Werderu Brémy i jeho asistent po správach o falošnom potvrdení o očkovaní odstúpili

Germany Soccer Bremen File    File picture taken Oct.30, 2021 shows Werder's coach Markus Anfang during the interview in Bremen, Germany. He has resigned as coach of Werder Bremen. With this, the 47 year old reacted on Saturday a few hours before the home match against FC Schalke 04 to investigations by the public prosecutor's office. There are suspicions that Anfang used a forged vaccination certificate. Coach
Foto: Carmen Jaspersen/dpa via AP, file

Tréner futbalistov nemeckého klubu Werder Brémy Markus Anfang i jeho asistent Florian Junge rezignovali na svoje funkcie. Dôvodom je vyšetrovanie tvrdení, že si zadovážili falošné potvrdenia o očkovaní proti ochoreniu COVID-19.

Vzhľadom na mimoriadne stresujúcu situáciu pre klub, mužstvo, pre mňa a moju rodinu som sa rozhodol s okamžitou platnosťou ukončiť moju prácu hlavného trénera Werderu Brémy. Požiadal som preto zodpovedné osoby, aby moju zmluvu okamžite ukončili a oni tejto žiadosti vyhoveli,“ vyhlásil 47-ročný rodák z Kolína nad Rýnom pre klubový web.

Skúma to prokuratúra

Prokuratúra v Brémach medzičasom začala skúmať správy, že obaja tréneri používali falošnú dokumentáciu o vakcinácii proti koronavírusu. Anfang však popiera akúkoľvek vinu.

Obe dávky som dostal v oficiálnom vakcinačnom centre a dostal som dokumenty, ktoré to dokazujú. Naozaj dúfam, že sa táto záležitosť čoskoro vyrieši,“ dodal.

Potvrdenie o zaočkovaní

Potvrdenie o zaočkovaní je v Nemecku aktuálne potrebné pre vstup do mnohých reštaurácií aj iných verejných priestorov v závislosti od predpisov konkrétnej spolkovej krajiny.

Anfang prevzal Werder pred aktuálnou sezónou, keď Brémy po štyridsiatich rokoch v najvyššej súťaži vypadli do II. bundesligy. V nej je Werder aktuálne ôsmy a v sobotu ho čaká duel proti Schalke 04 Gelsenkirchen.

Falošné potvrdenie o zaočkovaní si v USA nedávno zaobstaral aj hokejista Evander Kane zo San Jose Sharks, za čo v októbri dostal od vedenia NHL dištanc na 21 duelov bez nároku na mzdu. Svoje pochybenie napokon priznal a verejne ho oľutoval.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Evander KaneMarkus Anfang
Firmy a inštitúcie San Jose SharksSchalke 04 GelsenkirchenWerder Brémy