Platy v košickom dopravnom podniku porastú už v tomto roku, zamestnanci trvajú na pôvodnom návrhu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Električka, Dopravný podnik mesta Košice
Foto: ilustračné, SITA/Radoslav Maťaš

KOŠICE 21.mája (WebNoviny.sk) – Platy zamestnancov Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) budú zvyšovať už v tomto roku.

Prvoradým faktorom je ale to, aby sa podnik finančne ozdravil a mohol fungovať aj naďalej. Informoval o tom Magistrát mesta Košice v tlačovej správe.

Trvajú na pôvodnom návrhu

Vedenie DPMK sa v pondelok oboznámilo s požiadavkami zástupcov zamestnancov o pokračovaní kolektívneho vyjednávania, ktoré prezentovali na stretnutí s generálnym riaditeľom podniku Vladimírom Padyšákom.

Zástupcovia zamestnancov uviedli, že počas kolektívneho vyjednávania naďalej trvajú na pôvodnom návrhu 10-percentného navýšenia platných tarifných miezd.

Plánovaný rozpočet DPMK pre tento rok je 23 miliónov eur, čo je podľa predsedu Predstavenstva DPMK Marcela Čopa vôbec najviac v jeho doterajšej histórii. Je to takmer o štyri milióny eur viac, ako ešte bývalým vedením mesta pôvodne plánovaný rozpočet na rok 2018.

Vyššie platy už v tomto roku

Nové vedenie mesta poskytlo tri milióny eur na úhradu predchádzajúcich strát podniku, ktoré vznikli v uplynulých rokoch.

Sme presvedčení, že zamestnanci v DPMK si zaslúžia vyššie platy. Urobíme všetko pre to, aby výsledkom bolo zvyšovanie miezd. Prvého júla predstavíme celý balíček ozdravných opatrení vrátane toho, ako chceme nastaviť fungovanie DPMK do budúcnosti,“ uviedol Čop.

Primátor mesta Jaroslav Polaček tvrdí, že platy zamestnancov DPMK budú určite zvyšovať už v tomto roku. „Sme už len krok od vyriešenia situácie a pred ukončením celkovej analýzy, pracujeme už len na posledných detailoch. Pripravujeme k tomu aj materiál, o ktorom bude 30. mája rokovať aj Mestská rada v Košiciach. Verím, že tá ho odporučí na schválenie mestskému zastupiteľstvu počas jeho júnového zasadnutia,“ dodal Polaček.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav Polaček
Firmy a inštitúcie DPMK Dopravný podnik mesta Košice