Košice naložili Slovanu, v Bystrici sa konala dráma

Bystrica zvolen
Zľava: Matej Češík z Banskej Bystrice a Lukáš Jurík zo Zvolena počas hokejového zápasu 3. kola Tipsport extraligy HC´05 Banská Bystrica - HKm Zvolen. Banská Bystrica, 20. september 2011. Foto: SITA/Branislav Račko

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 3. kola základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže – Tipsport extraligy 2011/2012:

MsHK DOXXbet Žilina – HK ŠKP Poprad 0:5 (0:4, 0:1, 0:0)

Góly: 9. Kuľha (A. Novotný, Vandas), 10. A. Kroták (Vaic, Velebný), 11. Balán (D. Brejčák, Vandas), 16. Kuľha (A. Novotný, Balán), 27. Kuľha (A. Kroták, D. Brejčák)

Vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: M. Gašparík – Rovenský, V. Snášel, 806 divákov

Žilina: Murín (11. M. Laco) – D. Devečka, Kudělka, Houdek, Ďurkech, Krčula, Dlouhý – Richard Huna, Róbert Huna, Stupka – Sivák, Troliga, Smotrila – Drábek, Hreus, T. Sýkora – Kubiš, Linet, M. Drevenák

Poprad: Melicherčík – A. Novotný, D. Brejčak, Fabian, Velebný, Malina, Helström, Kramár – Vandas, Balán, Kuľha – A. Kroták, Hult, Vaic – Rapáč, S. Takáč, Gellerstedt – Paločko, Achmetov

V stretnutí tabuľkových súperov začali trocha lepšie Žilinčania, ale strelecké príležitosti Siváka a najmä Hreusa v 6. min zostali nevyužité. V 7. min vylúčili domáceho obrancu Houdeka a Kuľha od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a poslal hostí do vedenia. Kamzíkom sa podarilo v priebehu 132 sekúnd zvýšiť svoj náskok na 3:0, keď druhý gól pridal kapitán Kroták a tretí Balán. Po jeho góle domácu bránku opustil Murín a vystriedal ho Marek Laco. Hostia v prvej tretine ešte prikrášlili výsledok, keď štvrtý gól pridal Kuľha. Ten bol produktívny aj v druhej časti hry, keď v 27. min po nezištnej prihrávke Krotáka vo vlastnom oslabení zvýšil na 5:0 a skompletizoval hetrik.

Kým prvá tretina bola o góloch, druhá bola o vylúčeniach a v tomto kurze pokračovala aj posledná časť tohto súboja. Ani jeden z tímov nedokázal početnú prevahu využiť. Bližšie ku gólu mali Popradčania, ale strela Krotáka v 48. min skončila na ľavej žŕdke a v 56. min sa nepresadil ani Vaic.

Hlasy:

Július Pénzeš (tréner Žiliny): „V prvej tretine to bol z našej strany zlý výkon, trápili sme sa najmä v koncovke. Po prvom góle sme podľahli určitej panike a dostali sme ďalšie dva góly. Tím si po inkasovaných góloch neverí, musíme na tom popracovať.“

Ján Jaško (tréner Popradu): „Bol to pre nás dôležitý, možno kľúčový zápas po dvoch prehrách so Slovanom a Skalicou. Chceli sme sa viac zamerať na defenzívu a dnes nám to vyšlo na jednotku. Okrem defenzívy sme sa presadili aj v útoku, dali sme góly v presilovkách i oslabení. Tím podal výborný výkon, chcem poďakovať aj brankárovi Melicherčíkovi.“

HC Košice – HC Slovan Bratislava 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Góly: 4. P. Fabuš (P. Bartoš, Zálešák), 6. P. Fabuš (P. Bartoš, Zálešák), 9. Matúš Chovan (E. Piatak), 24. Zálešák (P. Fabuš, M. Novák), 50. P. Bartoš (Tabaček, Zálešák) – 19. Balej (M. Macho)

Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – M. Grečko, P. Gajan, 7714 divákov

Košice: Hylák -Deyl, M. Novák, J. Tabaček, Homer, Huba, Šeda, M. Grman – P. Fabuš, Zálešák, P. Bartoš – Pašek, Vorel, Marcel Haščák – Dravecký, Mlynarovič, Jenčík – Michel Miklík, E. Piatak, Matúš Chovan

Slovan: Konrád – Frühauf, I. Ďatelinka, Dobroň, Švarný, Štajnoch, Bohunický, L. Kozák – Balej, Lipiansky, D. Skokan – Šatan, Kukumberg, M. Hudec – Bulík, M. Macho, L. Hudáček – D. Buc, Preisinger, M. Bakoš

Šláger kola rozohral majster veľmi dobre. V 4. min našiel Zálešák pred bránkou Fabuša, a ten dostal Košice do vedenia. V 5. min mohol domáci náskok poistiť Mlynarovič, ale Konrád jeho pokus vystihol. V 6. min pri presilovke domácich po Bartošovej prihrávke Fabuš zvýšil na 2:0. V 9. min inkasoval Konrád tretí raz, prekonal ho Matúš Chovan a tréner Slovana si musel vziať oddychová čas.

Košičania boli aj naďalej aktívni, Zálesák ani Fabuš však brankára belasých neprekonali. V 13. min zlikvidoval Hylák presilovkový pokus Dobroňa. Domáci sa potom bez problémov ubránili v štvorminútovej presilovke Slovana. Ten sa predsa len gólu dočkal, keď v 19. min prekonal Hyláka Balej.

V 4. min druhej tretiny využili Košičania presilovku piatich proti trom, po Novákovej strele Konrád Fabušovu dorážku vystihol, ale následná Zálešákova bola gólová. V 25. min sa v oslabení dostal do nájazdu Šatan, ale brankár Košíc svoj tím podržal. Bol to opäť Šatan, ktorý mohol opäť skórovať v polovici stretnutia, ale Hylák ho vychytal. Mlynarovič potom nedotiahol do konca prečíslenie o dvoch hráčov a Pašek to v 38. min namieril len do žŕdky. V poslednej minúte druhej tretiny bol Švárnym faulovaný Pašek, ale nariadené trestné strieľanie nepremenil.

V záverečnej dvadsaťminútovke domáci kontrolovali vývoj stretnutia. V 50. min ešte svoje víťazstvo prikrášlili, keď po peknej akcii upravil Bartoš v presilovke piatich proti trom na konečných 5:1.

Hlasy:

Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): „Rýchle góly určili priebeh stretnutia, naši hráči hrali s obrovským nasadením, poctivo v defenzíve. Súpera nepúšťali k veľkým možnostiam. V závere sme mali ďalšie príležitosti v presilovkách, ale hráči už hrali viac na istotu.“

Štefan Mikeš (tréner Slovana): „Nastupovali sme plní odhodlania a s nadšením, lenže mali sme brániť, čo sa nestalo. Vzadu sme to mali otvorené a súper po góloch dostal krídla. Doplatili sme na našu naivitu. Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu. Bol lepším tímom.“

HC’05 Banská Bystrica – HKm Zvolen 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:1, 0:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 6. Bambúch (Jokila, Kubka), 16. Kolba (Kapuš, Jokila), 23. Češík (Kubka, Paľov) – 35. Trocha (Ďaloga), 53. Marek Slovák (L. Jurík), 59. V. Baláž (Otčenás, L. Jurík), rozhodujúci sam. nájazd Brabenec

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – M. Novák, Valach, 2662 divákov

Banská Bystrica: Chorošun – Cebák, Cuník, Kolba, Haverinen, Kubka, Brňák, Bambúch – Kristoffersson, Češík, Kútny – J. Sýkora, Jokila, M. Kokavec – Marcinek, Kapuš, Paľov – Nemček, Heizer, T. Hričina

Zvolen: Škrečko – J. Mucha, Juraško, Bronilla, Ďaloga, Hraško, Vantroba, Ťavoda, Šiška – Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž – Marek Slovák, Šachrajčuk, Brabenec – Zuzin, Trochta, Škvaridlo – Leskovjanský, M. Jurík, Méry

Pod Urpín si cestu na derby našlo množstvo divákov, ktorí zaplnili štadión. V úvodnej tretine videli pekný, útočný hokej z oboch strán. Do vedenia išli domáci hokejisti. V 6. min slávila úspech hneď prvá akcia „baranov“, keď Jokila našiel Bambúcha, ktorý si pekne nakorčuľoval z modrej vľavo do kruhu a prestrelil Škrečka. Zvolenčania mali vyrovnávajúci gól na hokejke niekoľkokrát, v 8. min to skúšal Slovák, keď sa z pravej strany dostal pred Chorošuna, ale zoči-voči brankárovi neuspel a v 13. min sa nepresadili ani voľní Šiška a M. Jurík. O minútu neskôr takmer skóroval L. Jurík, keď z uhla posielal puk do bránky a banskobystrický brankár ho v poslednej chvíli vykopol korčuľou.

Banskobystričanom sa však naskytla presilovka o dvoch hráčov, ktorú dokonale využili po peknej strele Kolbu takmer od modrej čiary. Zvolenčania nepoľavili a viackrát hrozili, no v bráne bol buď dobrý Chorošun alebo puky z ich hokejok končili vedľa žrdí. Konštrukciu bránky však po prestávke trafil v 23. min Martinek, no o pár sekúnd sa radoval Češík, keď pred Škrečkom dotlačil puk za jeho chrbát – 3:0. Zvolenčania potom nevyužili niekoľko presilových hier. Hosťom to však napokon v početnej výhode vyšlo a to v 35. min, keď sa presadil dobrou strelou z pravej strany Trochta. V závere druhej tretiny zaujal ešte Slovák, ktorý sa po pravej strane dostal až pred Chorošuna, no tento raz si nerozumel s pukom.

V tretej tretine nevyužili Banskobystričania takmer dvojminútovú presilovku piatich proti trom a v konečnom dôsledku ich to mrzelo, pretože vzápätí v početnej výhode po peknej kombinačnej výhode znižoval zblízka Slovák a 71 sekúnd pred koncom sa presadil v tlačenici pred bránkou Baláž. Pod Urpínom nerozhodlo ani predĺženie a na rad prišli samostatné nájazdy, v ktorých vo štvrtej sérii získal bod navyše pre Zvolen Brabenec.

Hlasy:

Alpo Suhonen (tréner Banskej Bystrice): „Gratulujem Zvolenčanom k výhre. Urobili sme veľa individuálnych chýb, spokojný som iba s hrou v čase, keď sme viedli. V tomto súboji sme nezahrali dobre ani v defenzíve a to hlavne v tretej tretine. Niektorým hráčom chýba sebavedomie v hre s pukom. Musíme sa zlepšiť, z prehry som sklamaný.“

Jozef Škrak (tréner Zvolena): „Derby splnilo očakávanie všetkých divákov, hralo sa útočne z oboch strán. Bolo sa načo pozerať. V prvej tretine sme boli lepší, ale góly dávali domáci. Súper sa dostal poľahky do vedenia 3:0, ale moji hráči to nevzdali a bojovali do poslednej sekundy. Napokon sa im to aj vyplatilo a dokázali vyrovnať. Sme radi, že sa nám podarilo zvíťaziť v samostatných nájazdoch a šťastie sa priklonilo na našu stranu. Chcem sa poďakovať hráčom za mimoriadne obetavý a bojovný výkon.“

HK 36 Skalica – Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 34. Obdržálek (Kloz, Lušňák), 56. T. Višňovský (Pálffy) – 40. Sojčík (Hlubuček)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: R. Školiak (Skalica) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – Brath, Stano, 1971 divákov

Skalica: Lakosil – Vyrúbalík, Gula, Kloz, Jankovič, Jaborník, Bučka, Magušin, K. Grman – Pálffy, R. Školiak, T. Višňovský – Lušňák, J. Hruška, Obdržálek – Kutálek, Holovič, Šátek – T. Mikúš, Štepán, Klejna

Trenčín: V. Kováč – Martin Chovan, E. Bednár, Hlubuček, Gabriš, Bolf, Trefný, Štindl, Imrich – T. Melichárek, A. Šťastný, Pardavý – Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň – Mikula, Sojčík, Lelkeš – Radulay, M. Daňo, M. Filo

Skaličania si v úvode prvého domáceho stretnutia v novej sezóne nedokázali vytvoriť výraznejší tlak. Prvú tretinu poznačilo množstvo vylúčení, no ani jeden zo súperov si v presilovkách nevytvoril gólovú príležitosť. Domáci už v 6. min prišli o R. Školiaka, ktorý za zákrok na jedného z Trenčanov dostal trest do konca stretnutia.

Na začiatku druhej časti mali viac príležitostí hostia z Trenčína, ale Lakosil sa nenechal zaskočiť. Neskôr prevzali iniciatívu Skaličania, Kováč však výborne zasiahol pri veľkej šanci Kutálka. Skóre duelu otvorili domáci, keď v 34. min Obdržálek zakončil akciu Kloza s Lušňákom. Zverenci trénera Dušana Gregora dokázali gólovo odpovedať 30 sekúnd pred druhou sirénou, do streleckej listiny sa zapísal Sojčík.

V III. tretine obaja súperi príliš hokejovej krásy neukázali. Rozhodnutie napokon priniesol v 56. min presilovkový gól T. Višňovského, ktorý za Kováčov chrbát poslal odrazený puk po strele Pálffyho. Vzápätí mohol zvýšiť skúsený Pálffy, ale trenčiansky brankár bol pripravený. V záverečnej hre bez brankára už Trenčania nedokázali vyrovnať.

Hlasy:

Svatopluk Kosík (asistent tréner Skalice): „Vyhrali sme nad kvalitným súperom, čo nás teší. Koncepciu prvého útoku veľmi skoro narušilo vylúčenie R. Školiaka a museli sme improvizovať. Aj napriek množstvu vylúčení sme radi, že sme body doslova vydreli. Chlapcom patrí za obetavý výkon poďakovanie.“

Dušan Gregor (tréner Trenčína): „Ukázala sa stará pravda, že keď nedáš góly v presilovkách, tak nevyhráš. Myslím si, že sme boli lepším tímom, ale o body nás pripravili spomenuté nepremenené presilovky.“

MHC Mountfield Martin – HK Nitra 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Góly: 15. Galamboš (Michal Važan), 18. Michal Važan (Markovič, Drgoň), 26. Drotár (Kriška), 43. Sobota (Murček), 56. Sobota (Murček) – 7. Hrnka (Korhoň), 49. G. Saliji (J. Kováčik, M. Štefanka)

Vylúčení: 8:11 na 2 min, Matejka 5+DKZ za údery na hlavu – Hrnka 5+DKZ za údery na hlavu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:, rozhodovali: Lauff – M.Korba, P. Korba, 1600 divákov

MHC Mountfield: Volentier – Drgoň, Rúfus, Matejka, Flamík, Brcko, Hriňa, Tupý, Obuch – Markovič, Galamboš, Michal Važan – Drotár, Zeliska, Macejka – Kriška, Murček, Sobota – Janák, Vartovník, Škumát

Nitra: Čiliak (26. Penker) – J. Kováčik, Ďurák, Rais, M. Hruška, König, J. Polák, M. Bača – S. Saliji, M. Štefanka, G. Saliji – Podstavek, T. Chrenko, Čaládi – Korhoň, Hrnka, H. Ručkay

Úvodný domáci nápor skončila v 2. min strela Brcka do žŕdky Čiliakovej bránky. Potom prebrali opraty zápasu hostia. V 6. min zvonila aj Volentierova žŕdka po strele T. Chrenka. O minútu mieril presnejšie Hrnka a otvoril strelecký účet. Domácim pomohla presilovka v 15. min, v ktorej prešiel Galamboš obranou hostí ako nôž maslom a elegantným blafákom vyrovnal – 1:1. Martinská omladina potom ožila a zvýšila aktivitu. V 18. min korunoval snahu domácich Važan, ktorý strelou do prázdnej bránky zužitkoval ideálnu Markovičovu prihrávku.

Corgoni po prestávke pohrozili po prestávke v 22. min Čaládim, ale ani následná presilovka ich nedostala do patričného tempa. A tak nečudo, že na nadšene hrajúcich domácich nestačili. V 26. min pridal rozdielový gól Drotár, keď lišiacky nahodil puk spoza bránky – 3:1. To už nevydržal tréner Okuliar, ktorý stiahol brankára Čiliaka a namiesto neho poslal do bránky Penkera. Rakúsky gólman mal potom v 28. min šťastie, Važanovu strelu zblízka zastavila žŕdka. Hostia v závere druhej tretiny zvýšili nasadenie, ale aj G. Saliji nastrelil iba žŕdku.

V 40. min sa vracal Hruška z trestnej lavice, rútil sa sám na Volentiera, ale ten jeho úmysel vystihol. Ani v tretej tretine nenašli „corgoni“ recept na dobrú hru „kosačiek“. V 42. min pridal ich ďalší gól pomedzi Penkerove betóny Sobota – 4:1. V 49. min sa presadil G. Saliji a o pár sekúnd mohol Nitranov vrátiť do hry Štefanka, ale zblízka dostatočne nezdvihol puk ponad Volentierov betón. Skóre zápasu tak pečatil v 56. min strelecky disponovaný Sobota.

Hlasy:

Ladislav Spišiak (tréner Martina): „Po vysokej prehre v Trenčíne to bol pre nás veľmi ťažký zápas. V úvode sme preto boli zaskočení a pomalšie sme korčuľovali. Súper išiel do vedenia, ale po vyrovnávajúcom góle sme sa nakopli a zápas už bol potom v našej réžii. Som rád, že sme súboj zvládli, napravili si reputáciu a že náš ďalší mladý hráč strelil v stretnutí dva góly.“

Branislav Okuliar (tréner Nitry): „Zápas sa začal pre nás vyvíjať veľmi dobre. Dostali sme sa do vedenia, ale keď sme ho stratili, súper sa dostal na koňa a duel zvládol oveľa lepšie ako my. Súperovi gratulujem k víťazstvu a my musíme popracovať na našom prvom víťazstve.

HK Orange 20 1 0 0 0 0 0 1 2:3 0

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body).