Kopecký o pôsobení v Slovane: Zažil som rôznych trénerov, ale toto bol extrém

VLÁDA: Prijatie hokejovej reprezentácie
Bývalý slovenský hokejový útočník Tomáš Kopecký. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák

V hokejovom svete sa v ostatnom období priebežne objavujú výpovede súčasných aj bývalých hráčov o šokujúcich skúsenostiach s trénermi či spoluhráčmi v jednotlivých tímoch. V drvivej väčšine ide o zámorie, zatiaľ naposledy napríklad Daniel Carcillo opísal nechutné incidenty z prostredia kanadskej juniorky v prvej dekáde nového milénia.

Útočník zažil najhoršie chvíle doma

Už bývalý slovenský hokejový útočník Tomáš Kopecký, ktorý v minulosti v zámorí strávil 15 rokov, však zažil najhoršie chvíle doma na Slovensku pod vedením českého trénera Miloša Říhu. Prezradil to v rozhovore pre denník SME.

„Juniorský hokej som zažil už na Slovensku. Keď som hral v Trenčíne, ako mladíci sme museli nosiť vodu, pomôcky a mali sme upratovacie služby. Počas letnej prípravy sme zase museli doniesť na tréning sirup. Nikdy to nezachádzalo do extrémov. Žiadne fyzické násilie či ponižovanie,“ povedal Kopecký a potvrdil, že ani v zámorskej juniorskej WHL to nebolo iné.

Nováčikovské párty boli o alkohole

„Boli to také normálne veci. Keď sme chodievali na výjazdy, bývali sme v izbách, ktoré mali dve postele a prístelku. Pravidlom bolo, že mladí museli spávať na prístelke. Nebolo tam nič vyhrotené, ako opisoval Carcillo,“ pokračoval.

Vrcholne nepríjemné zážitky nemal ani v AHL či NHL. „Nikdy sa nerobili veľké zverstvá. Nováčikovské párty boli najmä o alkohole. Žiadne šikanovanie.“

Keď však prišla reč na najhoršie zážitky, vicemajster sveta z Helsínk 2012 sa rozrozprával o pôsobení vo vlasti.

Ponižovanie zažil na sklonku kariéry

„Ponižovanie som zažil až na sklonku kariéry. O Milošovi Říhovi som počul od Branka Radivojeviča, ktorého trénoval v Spartaku Moskva. Vravel som si, že to nemôže byť až tak hrozné,“ spomína Kopecký pre sme.sk.

V druhej polovici sezóny 2016/2017 zamieril do Slovana Bratislava v KHL a práve tam bol jeho koučom Říha.

Říha bol extrém

„Zažil som rôznych trénerov, ale toto bol extrém. To, ako sa správal Miloš Říha k hráčom na striedačke, som nikdy predtým nezažil. Hral som dlhé roky v zámorí a jednu sezónu v Třinci. Aby ale niekto hráčom tak vulgárne nadával počas zápasu, to ma šokovalo,“ pokračoval dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára – s Detroitom aj Chicagom.

„Za morom vám to dali najavo tak, že ste nehrali. Tréner vás na jedno alebo dve stretnutia posadil a hneď ste vedeli, že ste spravili chybu. Ale takto nadávať 35-ročným chlapom alebo mladíkom? Ako sa má mladý hráč niekam posunúť, keď sa niekto na striedačke správa takto?,“ poznamenal rozhorčene Kopecký.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel CarcilloMiloš ŘíhaTomáš Kopecký
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava