Kopecký asistoval pri demontáži Calgary

NHL

NEW YORK 20. novembra (WEBNOVINY) – Vo štvrtkových zápasoch zámorskej NHL sa predstavila trojica slovenských hokejistov. Bodovo sa presadil len útočník Chicaga Tomáš Kopecký, ktorý prihral v 56. min na záverečný gól zápasu na ľade Calgary (7:1) svojmu spoluhráčovi Eagerovi. Dvojica obrancov – bostonský Zdeno Chára a Andrej Meszároš z Tampy Bay vyšli vo štvrtok bodovo naprázdno. Chára sa však mohol tešiť z víťazstva v Atlante po sam. nájazdoch (4:3), Meszároš smútil po prehre v Anaheime po predĺžení

Hráči Bostonu ukončili 4-zápasovú víťaznú šnúru Atlanty, keď vo Philips Arene triumfovali 4:3 po samostatných nájazdoch. „Medvede“ mohli získať dva body už počas riadnej hracej doby, v poslednej minúte si však svojím gólom vynútil predĺženie krídelník Thrashers Maxim Afinogenov. V záverečnej lotérii bol už ale gólman Bruins Tuukka Rask stopercentný a jediný presný zásah vsietil bostonský útočník Patrice Bergeron. „Prehrali sme už niekoľko zápasov v samostatných nájazdoch. Nechceli sme, aby sa niečo také zopakovalo,“ uviedol úspešný Rask. Slovenský kapitán Bruins Zdeno Chára si počas svojho vyše 26-minútového pôsobenia na ľade pripísal iba jeden mínusový bod a dve trestné minúty, keď v prvej tretine musel ísť na trestnú lavicu za zdržiavanie hry. Tridsaťdvaročný trenčiansky odchovanec navyše 4-krát neúspešne ohrozil Pavelca v bránke domácich.

Calgary prehralo na vlastnom ľade štadióna Pengrowth Saddledome s Chicagom zahanbujúco 1:7. „Čierni jastrabi“ víťazstvom otvorili svoju každoročnú tzv. cirkusovú cestu, keď ich stánok United Center je na istý čas v novembri dejiskom cirkusových atrakcií. Pre lídra Centrálnej divízie to bol piaty triumf v rade. „Chceli sme odohrať perfektný súboj na ľade súpera s dôrazom na defenzívu. Poriadne sme sa do nich zahryzli. Naše presilovky sme dnes v noci odohrali vynikajúco, boli pravdepodobne hlavnou príčinou nášho úspechu. Aj Huet dnes predviedol niekedy až nereálne zákroky,“ zhodnotil stretnutie útočník Blackhawks Patrick Kane, ktorý oslávil svoje 21. narodeniny jedným gólom a tiež asistenciou. Svoju iba druhú tohtosezónnu asistenciu si v dueli pripísal aj slovenský útočník Tomáš Kopecký, ktorý mal prsty v záverečnom góle hostí. Dvadsaťsedemročný rodák z Ilavy si osobné štatistiky vylepšil aj o jeden plusový bod.

Anaheim si víťazstvom 4:3 po predĺžení vybojoval dva body v stretnutí s Tampou Bay. Rozhodujúci gól „káčerov“ vsietil v prvej minúte nadstaveného času obranca Scott Niedermayer, pre ktorého to bol už 13. presný zásah v predĺžení a v tejto štatistike vedie v historickej tabuľke medzi obrancami súťaže. „Po tom, čo sme stratili vedenie, sme sa museli znova nakopnúť a hrať ako na začiatku,“ reagovala 36-ročná kanadská prvá hviezda duelu na to, že domáci neubránili trojgólový náskok, ktorí mali (3:0), a o víťazstve museli rozhodnúť až v predĺžení. Útočník Ducks Corey Perry, ktorý dvakrát asistoval, bodoval už v 13. dueli v rade a v tomto smere je držiteľom najdlhšej bodovej šnúry v aktuálnej sezóne. Slovenský obranca Andrej Meszároš si počas vyše 25-minútového pobytu na ľade pripísal jeden plusový bod, dve trestné minúty a trikrát vyslal neúspešný pokus na gólmana Jonasa Hillera.

Český útočník Ottawy Milan Michálek vsietil vo víťaznom stretnutí proti Pittsburghu (6:2) svoj jubilejný 100. gól v prestížnej súťaži. „Tučniakov“ môže tešiť aspoň to, že prvýkrát v sezóne hral Maxime Talbot, ktorý v júli absolvoval operáciu ľavého ramena, a do zostavy sa vrátil aj vyliečený Sergej Gončar. „Som rád, že som späť. Kto by nechcel pri návrate vyhrať? Osobne som však rád, že som mal niekoľko dobrých striedaní,“ uviedol 25-ročný kanadský center Talbot. Strelecký súboj medzi útočníkmi Nashvillu a New Jersey Jasonom Arnottom a Zachom Parisom mal nakoniec šťastnejší koniec pre „predátorov“, ktorí na vlastnom ľade zdolali „diablov“ 3:2 po samostatných nájazdoch. Tridsaťpäťročný skúsený kanadský center Arnott i hviezda Devils Parise vsietili oba góly svojich tímov v riadnom hracom čase i predĺžení vzájomného súboja, v záverečnom rozstrele potom New Jersey nepomohol ani Martin Brodeur, ktorý má na svojom konte najviac výhier po samost. nájazdoch v histórii NHL.

Atlanta – Boston 3:4 po sam. nájazdoch (0:2, 2:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 30. Antropov (Enström, Kovaľčuk), 35. Kovaľčuk (Enström, Afinogenov), 60. Afinogenov (Kovaľčuk, Kubina) – 6. Sturm (Recchi, Ference), 19. Ryder (Wheeler, Wideman), 37. Ryder (Krejčí, Wideman), rozhodujúci samost. nájazd premenil Bergeron. Vylúčení: 2:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:42, brankári: Pavelec – Rask. Diváci: 12 112.

Carolina – Toronto 6:5 po sam. nájazdoch (0:3, 2:0, 3:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 37. Yelle (LaRose, A. Ward), 38. Cullen (T. Ruutu, J. Jokinen), 49. Gleason (Cullen, T. Ruutu), 52. Gleason (Sutter, T. Ruutu), 60. Cole (T. Ruutu, Corvo), rozhodujúci samost. nájazd premenil T. Ruutu – 2. Stajan (Ponikarovskij), 15. Stempniak (Kuľomin, Mitchell), 19. Grabovskij (J. Blake, Beauchemin), 44. Ponikarovskij (Kaberle, Gustavsson), 60. I. White (Kuľomin). Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Kostopoulos, Cole – Mayers, I. White všetci na 5 min za bitku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 45:32, brankári: Legace – Gustavsson. Diváci: 13 502.

Ottawa – Pittsburgh 6:2 (1:1, 1:0, 4:1)

Góly: 13. Carkner (Foligno, Fisher), 23. M. Michálek (Alfredsson, Picard), 42. Ch. Kelly (Fisher, Picard), 46. Ch. Phillips (Fisher, Foligno), 48. Ch. Phillips (Kuba, Ch. Kelly), 54. Cheechoo – 2. J. Staal (Dupuis, Guerin), 58. Malkin (Cooke). Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: C. Neil – Godard obaja na 5 min za bitku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:27, brankári: Leclaire – Fleury (48. B. Johnson). Diváci: 17 039.

St. Louis – Phoenix 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 7. Tkachuk (Oshie), 43. Oshie (Backes, Colaiacovo), 61. E. Johnson (Colaiacovo, Tkachuk) – 4. Vrbata (Heshka, Průcha), 22. Fiddler (Pyatt, Winnik). Vylúčení: 4:4, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:36, brankári: Ch. Mason – Bryzgalov. Diváci: 17 107.

Nashville – New Jersey 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 5. J. Arnott (Dumont, S. Sullivan), 42. J. Arnott (Dumont, R. Suter), rozhodujúci samost. nájazd premenil Erat – 9. Parise (C. White, Zajac), 45. Parise (McAmmond, Eliáš). Vylúčení: 3:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:28, brankári: Rinne – Brodeur. Diváci: 13 445.

Dallas – Columbus 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Góly: 36. M. Modano (Benn, Fistric) – 9. Nash (Huselius, Ťutin), 20. Huselius, 31. Huselius (Ťutin, Klesla), 31. Torres (Voráček). Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Daley, Ott, Barch všetci na 5 min za bitku, J. Neal na 5+DKZ za narazenie na mantinel – Dorsett, Chimera, Boll všetci na 5 min za bitku, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 26:28, brankári: Turco – S. Mason. Diváci: 16 155.

Calgary – Chicago 1:7 (0:1, 1:5, 0:1) – Tomáš Kopecký (Chicago) 0+1

Góly: 21. O. Jokinen (Iginla, Bouwmeester) – 10. Brouwer (Keith, B. Campbell), 23. Versteeg (Seabrook, Barker), 29. Byfuglien (Sharp), 33. Ladd (Keith, B. Campbell), 39. P. Kane (Sharp, Barker), 40. Versteeg (P. Kane, Keith), 56. Eager (KOPECKÝ, Hjalmarsson). Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Nystrom, Phaneuf – Fraser, Seabrook všetci na 5 min za bitku, presilovky: 1:4, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:26, brankári: Kiprusoff (41. McElhinney) – Huet. Diváci: 19 289.

Anaheim – Tampa Bay 4:3 po predĺžení (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)

Góly: 7. Selänne (Getzlaf, Perry), 19. Getzlaf (Selänne, Perry), 27. B. Ryan (Lupul, Boynton), 61. S. Niedermayer (Getzlaf, Selänne) – 28. Halpern (Downie, Hedman), 28. Stamkos (Lecavalier, R. Malone), 42. St. Louis (Downie, R. Malone). Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: M. Brown – Konopka obaja na 5 min za bitku, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:24, brankári: Hiller – M. Smith. Diváci: 14 555.