Klopp dodržal sľub a jeho prorocké slová sa naplnili. Jeden titul mu nebude stačiť, myslí si Carragher

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jürgen Klopp
Tréner "The Reds" Jürgen Klopp. Foto: Martin Rickett/PA via AP.

Keď slnko vo štvrtok zapadalo nad Anfieldom, bolo najviac červené za posledných 30 rokov. Pred bránami štadióna FC Liverpool sa spočiatku zišlo len niekoľko priaznivcov, ktorí mali v rádiách či telefónoch zapnutý prenos z Londýna.

S blížiacim sa koncom zápasu medzi Chelsea a Manchestrom City pribúdali desiatky, či stovky v červenej farbe odetých ľudí a napokon bola pred posvätným stánkom LCF hlava na hlave.

Zgrupovali sa od Kopu cez Albert Pub až po pamätník Hillsborough. Na konci zápasu prepukli do ohlušujúceho jasotu a tmavnúcu oblohu osvetlila červená žiara zo svetlíc a dymovníc. Tridsaťročné obdobie neúrodného sucha na Anfield Road sa skončilo.

„Toto sa volá blaženosť. Podporujem tento klub celý život a 30 rokov bez toho, aby som poznal opojný pocit šampióna. Teraz je však FC Liverpool späť a nech tam ešte dlho zostane,“ uviedol 61-ročný fanúšik Francis Murphy.

Prorocké slová Kloppa sa naplnili

V októbri 2015 zasadol Jürgen Klopp na lavičku FC Liverpool a na úvodnej tlačovej konferencii dal vedeniu klubu aj verným fanúšikom veľavravný sľub. „Prosím, dajte nám čas pracovať. Keď tu budem sedieť aj o štyri sezóny, myslím si, že budeme mať všetci titul.“

Prorocké slová 53-ročného nemeckého trénera sa vo štvrtok naplnili. Získaný titul venoval každému, ale osobitne spomenul dve legendy klubu z mesta Beatles – Kennyho Dalglisha a Stevena Gerrarda.

Charizmatický Nemec získal s Liverpoolom už štvrtú trofej. V sezóne 2018/2019 ho doviedol k triumfu v Lige majstrov a v tomto ročníku okrem titulu v Premier League pridal aj zisk Európskeho superpohára a víťazstvo na Majstrovstvách sveta klubov v katarskej Dauhe.

Tím zložený z top hráčov

Liverpool si pre šíriaci sa koronavírus musel počkať na svoju korunováciu až do konca júna. Už pred nečakanou prestávkou však bolo takmer isté, že o titul nepríde. Napokon ho získal v rekordnom čase, už sedem kôl pred koncom súťaže.

„Museli sme čakať dlhých 13 týždňov, ktoré sprevádzala neistota. Je to však krátky čas v porovnaní s tým, že veľa našich fanúšikov muselo čakať 30 rokov,“ povedal obranca Liverpoolu Andrew Robertson, cituje ho aj denník New York Times.

LFC za ostatné tri dekády obsadil v Premier League až päťkrát druhú priečku. V roku 2014 bol k titulu veľmi blízko, no všetko zmarila domáca prehra proti Chelsea (0:2) s pamätnou chybou spomenutého Stevena Gerrarda. Zo svojich nasledovníkov veľkú radosť.

„Neuveriteľný úspech fantastického tímu zloženého z top hráčov a pod vedením trénera svetovej úrovne. Najdôležitejší sú však fanúšikovia, ktorí 30 rokov čakali. Párty sa môže začať,“ napísal dlhoročný kapitán Liverpoolu na sociálnej sieti Instagram.

Manchester United má 20 titulov

Kloppovej družine gratuloval aj niekdajší tréner Liverpoolu Rafael Benítez. Šesťdesiatročný rodák z Madridu je šťastný za fanúšikov, pre ktorých sa po 30 rokoch stal sen realitou. Jamie Carragher zase verí, že Liverpool nie je na výslní naposledy.

„Tento tím bude chcieť napodobniť Manchester City a obhájiť titul. To, čo Manchester United dokázal pod vedením Sira Alexa Fergusona, je možné aj v podaní FC Liverpool. Nemyslím si, že jeden titul bude Jürgenovi Kloppovi a jeho energickému tímu stačiť,“ uviedol Carragher.

„The Reds“ ziskom 19. anglického titulu znížili stratu na Manchester United, ktorý ich má na konte dvadsať. Ten posledný sa však datuje ešte do sezóny 2012/2013.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jamie CarragherJürgen KloppRafael BenítezSteven Gerrard
Firmy a inštitúcie FC LiverpoolManchester City