Majiteľ spoločnosti Dúha Miroslav Remeta uviedol, že v štádiu ukončovacích prác je okolo 70 percent stavby, na ktorej v súčasnosti pracuje približne 300 ľudí, tí však majú pracovný režim prispôsobený aktuálnym horúčavám.
Dopravný podnik mesta Košice informuje o tom, že v celej ich histórii ide o prvý útok spáchaný na ženu. Napadnutá vodička je podľa zamestnávateľa spoľahlivá a nekonfliktná. Nikdy na ňu neboli sťažnosti.
Podľa košického primátora Richarda Rašiho je projekt modernizácie električkových tratí najväčšou investíciou do modernizácie košickej koľajovej dopravy za posledné desaťročia.
Nové košické električky sú vybavené technológiou, ktorá komunikuje s povelovou vysielačkou nevidiacich. Po stlačení gombíka na vysielačke sa vo vozidle aktivuje zvukový maják, ktorý ohlási číslo a smer električky.