HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki
Brankár Jokeritu Helsinki Henrik Karlsson vyráža puk po strele jedného z hráčov Slovana Bratislava počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 12. október 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MOSKVA 21. februára (WebNoviny.sk) – V prvých zápasoch play-off štvrťfinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy podľahol fínsky tím Jokerit Helsinki v domácom prostredí po gólovej prestrelke Nižnému Novgorodu 4:6.

Moskovské Dinamo si bez problémov poradilo na ľade Soči 4:1. O prehre obhajcu titulu SKA Petrohrad v dueli s Lokomotivom Jaroslavľ rozhodol gólom v 15. min prvého predĺženia český útočník Jiří Novotný. Slovan Bratislava vo svojom prvom súboji play-off v tejto sezóne podľahol favorizovanému CSKA Moskva na jeho ľade 0:2.

Výsledky nedeľňajších prvých stretnutí play-off štvrťfinále Západnej konferencie KHL

* hrá sa na štyri víťazstvá

CSKA Moskva – HC Slovan Bratislava 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) – stav série: 1:0

Góly: 32. K. Petrov (Stoľarov), 35. Platt (A. Radulov, S. Da Costa)

HC Soči – Dinamo Moskva 1:4 (0:2, 0:1, 1:1) – stav série: 0:1

Góly: 59. J. Morozov – 19. a 29. Višnevskij, 14. Hietanen, 56. Šipov

Jokerit Helsinki – Nižnij Novgorod 4:6 (0:2, 3:1, 1:3) – stav série: 0:1

Góly: 22. a 33. Joensuu, 26. N. Hagman, 54. Regin – 15. a 17. Žerdev, 25. Daugaviňš, 50. Frolov, 53. Šopin, 60. V. Kuľomin

Lokomotiv Jaroslavľ – SKA Petrohrad 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0) – stav série: 1:0

Góly: 25. Mosaľov, 40. Gavrikov, 75. J. Novotný – 16. Šipačov, 31. A. Belov