Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Michal Sersen
Útočník CSKA Moskva Dmitrij Kugryšev v súboji s hráčmi Slovana Bratislava Michalom Sersenom a Lukášom Kašparom počas novembrového zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), v ktorom 'belasí' na domácom ľade zvíťazili 3:2 po samostatných nájazdoch. Bratislava, Foto: SITA/Marko Erd

MOSKVA 21. februára (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava stále čakajú na prvý triumf v play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Po štyroch prehrách vo vyraďovacej časti v sezóne 2012/2013 s Dinamom Moskva pridali „belasí“ v nedeľu piaty neúspech, tentokrát s iným moskovským mužstvom CSKA. Zverenci trénera Miloša Říhu v prvom súboji play-off v tejto sezóne podľahli favorizovanému súperovi na jeho ľade 0:2. Moskovčania sa v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

Bratislavský klub v nedeľu nepotvrdil tohtosezónnu dobrú bilanciu s CSKA, keď tohto súpera zdolal v oboch vzájomných dueloch v základnej časti – na domácom ľade zvíťazili 3:2 po samostatných nájazdoch a v metropole Ruska triumfovali 2:0.

V prvej tretine Slovan držal s domácimi krok, ale v druhej hokejisti CSKA zapli na vyššie obrátky a brankár Barry Brust sa nemohol sťažovať na nedostatok práce. Prvýkrát inkasoval v 32. minúte z hokejky Kirilla Petrova, neskôr ho v presilovke prekonal Geoff Platt. V ďalšom priebehu duelu už gól nepadol, domáci si ustrážili cenné víťazstvo.

Slovan v stretnutí nevyužil ani jednu z dvoch početných výhod, v oboch prípadoch sedel na trestnej lavici Alexander Radulov. Ďalšie vylúčenia na domácej strane boli vzájomné po šarvátkach s hráčmi hostí.

Tréner Miloš Říha nemal v nedeľňajšom zápase k dispozícii Cama Barkera. Najproduktívnejší bek celej súťaže v základnej časti totiž vo štvrtok v poslednom 60. zápase dlhodobej súťaže na ľade Lokomotivu Jaroslavľ dostal tretí vyšší trest, čo v praxi znamená automatický dištanc na jeden duel.

Druhý zápas tejto série sa hrá o dva dni v Moskve. V Bratislave sa obe mužstvá predstavia 25. a 27. februára a ak ešte nebude známy postupujúci, prípadný piaty súboj sa bude hrať v Moskve 29. februára, šiesty v Bratislave 2. marca a rozhodujúci siedmy opäť v ruskej metropole 4. marca.

Kontinentálna hokejová liga – štvrťfinále play-off Západnej konferencie:

* prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá)

CSKA Moskva – HC Slovan Bratislava 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) – stav série: 1:0

Góly:

31:57 – 1:0 K. Petrov (G. Stoľarov)

34:16 – 2:0 G. Platt (A. Radulov, S. Da Costa) – presilová hra

Vylúčenia:

03:25 Alexander Radulov – 2 min. (krosček)

08:08 Andrej Šťastný – 2 min. (seknutie)

14:16 Patrik Lušňák – 2 min. (krosček)

21:58 Vladimír Mihálik – 2 min. (zdržovanie hry – vyhodenie puku)

33:03 Tomáš Kundrátek – 2 min. (seknutie)

38:02 Žiga Jeglič – 2 min. (nedovolené bránenie)

45:20 Alexander Radulov – 2 min. (podrazenie)

53:46 Barry Brust – 2 min. (nedovolené bránenie)

56:57 Ladislav Nagy – 2 min. (hákovanie) + 10 min. (osobný trest na nešportové správanie)

58:31 Michal Sersen – 2+2 min. (hrubosť, seknutie)

58:31 Gennadij Stoľarov – 2+2 min. (hrubosť, krosček)

59:54 Sergej Andronov – 2+2 min. (hrubosť)

59:54 Andrej Šťastný – 2 min. (hrubosť)

59:54 Žiga Jeglič – 2 min. (hrubosť)

strely na bránku: 27:24, vylúčenia: 6:11 na 2 min., navyše: L. Nagy (Slovan) 10 min. za nešp. správaniepresilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Bondar, Kadyrov – Šalagin, Šišlo, 4463 divákov

Zostavy:

CSKA: Sorokin – Zajcev, Kiselevič, Denisov, Naumenkov, Kutuzov, Blažijevskij, Panin – Platt, Svetlakov, A. Radulov – Telegin, Muršak, Ľubimov – K. Petrov, Stoľarov, Da Costa – Žarkov, Andronov, Mamin

Slovan: Brust – Ľ. Višňovský, Kundrátek, Švarný, Starosta, Sersen, Mihálik, P. Bačik, M. Rosandič – Skalický, V. Nedorost, L. Kašpar – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – J. Šiška, T. Surový, Bartovič – L. Nagy, Lušňák, Miklík

Hokejisti Slovana začali duel na ľade favorita dobre a už v 4. minúte si vybojovali presilovku, keď na trestnú lavicu putoval hviezdny A. Radulov. Počas početnej výhody si však „belasí“ nevypracovali šancu na gól.

Neskôr sa Slovan musel brániť počas dvojminútového trestu pre A. Šťastného, no hokejisti CSKA rovnako ako počas ďalšej presilovky pri vylúčení Lušňáka nenašli recept na brankára Brusta.

Medzi početnými výhodami ho takmer prekonal fínsky legionár v domácom mužstve Pihlström, ale gólmana hostí zachránila žŕdka. Pred prvou sirénou ešte pohrozil v brejku Skalický, no tiesnený dvojicou protihráčov ani nevystrelil.

Druhú tretinu začal Slovan oslabením, ale ani vylúčenie V. Mihálika domáci nepotrestali gólom. Hokejisti CSKA postupne stupňovali tempo a čoraz častejšie sa dostávali do prečíslení.

V 30. minúte pri jednom z nich zachránila Brusta opäť žŕdka, no o dve minúty neskôr sa k puku dostal Stoľarov a po jeho prihrávke K. Petrov už nemal problém skórovať do odkrytej bránky hostí – 1:0. Neskôr putoval na trestnú lavicu Kundrátek a v početnej výhode pridal druhý gól Platt – 2:0.

Slovan mal v prvej polovici III. tretiny šancu skorigovať pri ďalšom vylúčení A. Radulova, ale Sorokin si udržal čisté konto a „belasí“ ho neprekonali ani v zostávajúcom priebehu duelu. Do konca stretnutia neinkasoval ani Brust a hráči CSKA Moskva nepridali góly ani v power-play.

Hlasy:

* zdroj: oficiálny web Slovana

Miloš Říha (tréner Slovana): „Myslím si, že sme odohrali výborný zápas, čo sa týka dodržania našej taktiky a hry v obrannej činnosti. V rovnovážnom počte sme boli aj lepším mužstvom. Škoda, že útok bol už horší, chýbala agresivita i viac striel. Myslím si, že to bolo rozhodujúce.“

Tomáš Kundrátek (obranca Slovana): „Zbytočne sme dnes hrali veľa oslabení, stálo nás to veľa síl, čo je škoda. Výborná bola prvá tretina, no potom sme začali robiť fauly a domáci sa dostali na koňa, keď strelili po našej chybe prvý gól, potom pridali aj druhý. Žiaľ, v tretej tretine sme nedokázali streliť kontaktný gól.“

Tomáš Surový (útočník a kapitán Slovana): „Bol to dobrý play-off zápas. Spravili sme zopár chýb, čo domáci hneď využili a v priebehu pár minút išli do dvojgólového vedenia. Musíme sa z toho poučiť, prehrávame 0:1 na zápasy, musíme sa pripraviť na druhý duel tejto série.“

Andrej Šťastný (útočník Slovana): „V prvej tretine sme hrali dobre. Tak, ako sme chceli a povedali si pred zápasom v kabíne. Škoda chybičky v druhej časti, po ktorej domáci strelili vedúci gól. Ak budeme hrať v ďalších dueloch tak ako v prvej tretine a zvýšime ešte agresivitu, tak máme na to, aby sme ich zdolali.“

Viac k osobe Alexander RadulovAndrej ŠťastnýBarry BrustLadislav NagyMichal SersenMiloš ŘíhaTomáš KundrátekVladimír MihálikŽiga Jeglič