Kanadskí curleri vo finále rozdrvili Britov a majú zlato

Štrnásty deň na olympiáde v Soči
Kanadský reprezentant v curlingu Ryan Fry počas finálového zápasu proti Veľkej Británii. Foto: SITA/AP

SOČI 21. februára (WEBNOVINY) – Curleri Kanady získali na zimných olympijských hrách v Soči zlaté medaily. V piatkovom finále jednoznačne zvíťazili nad Britmi 9:3, duel už po ôsmom ende predčasne ukončili, pretože Európania už nemali šancu zmazať manko.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

„Javorové listy“ potvrdili príslušnosť k elite v tomto športe, z lanských domácich majstrovstiev sveta majú strieborné medaily, Briti boli minulý rok bronzoví. Kanaďania skompletizovali zlatý hetrik, pod piatimi olympijskými kruhmi dominovali aj doma vo Vancouveri (2010) i v Turíne 2006. V Soči získali zlato aj ich krajanky v ženskej časti turnaja.

„Cítim sa ako v extáze, je to krásny, fantastický, výnimočný pocit. Existuje milión ďalších superlatívov, ktorými by som to mohol opísať. Jediné, na čo teraz myslím, sú tieto nezvyčajne krásne pocity,“ cituje spravodajský servis ZOH 2014 skipa víťazného tímu Brada Jacobsa.

Obrazom: Piatok na olympiáde v Soči

Už skôr v piatkovom súboji o 3. miesto zvíťazili úradujúci majstri sveta Švédi nad Číňanmi 6:4, potrebovali na to nadstavený 11. end.