Juventus v šlágri kola zdolal AC Miláno, Inter Miláno so Škriniarom nestačilo na Bergamo

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo v drese Juventus Turín. Foto: archívne, SITA/AP.

RÍM 11. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Juventusu Turín zdolali v záverečnom dueli 12. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A milánske AC pomerom 2:0. „Stará dáma“ mala vynikajúci vstup do zápasu, keďže už v ôsmej minúte presne hlavičkoval Mario Mandžukič.

Nepremenený pokutový kop

Na konci prvého polčasu mohol vyrovnať skóre Gonzalo Higuaín, ale proti svojmu bývalému zamestnávateľovi nepremenil pokutový kop. Juventus po prestávke kontroloval náskok, Milánčanov nepustil k jedinej strele na bránku a v 81. minúte pridal gólovú poistku Cristiano Ronaldo. Vďaka zisku troch bodov si zverenci Massimiliana Allegriho upevnili prvé miesto v tabuľke, pričom pred druhým Neapolom majú šesťbodový náskok.

Interu Miláno nedeľňajší zápas vôbec nevyšiel. Aj so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom v zostave prehral v Bergame s domácou Atalantou 1:4. Domácich dostal do vedenia už v 9. minúte Hans Hateboer, ale hneď po zmene strán však vyrovnal argentínsky kanonier Interu Mauro Icardi z pokutového kopu.

Nervózny záver

Po hodine hry sa presadil Gianluca Mancini a Atalanta v nervóznom závere pridala ešte ďalšie dva góly – v 88. minúte skóroval Berat Djimsiti a v nadstavenom čase stretnutia uzavrel presvedčivý triumf Alejandro Gómez.

Duel nedohral hosťujúci Marcelo Brozovič, ktorý po dvoch napomenutiach žltou kartou musel predčasne odísť z trávnika. Slovenský stopér odohral celý zápas a v 41. minúte dostal žltú kartu.

Serie A – 12. kolo

• výsledky nedelňajších stretnutí

Atalanta Bergamo – Inter Miláno 4:1 (1:0)
Góly: 9. Hateboer, 62. G. Mancini, 88. Djimsiti, 90.+ Alejandro Gómez – 47. Icardi (z pok. kopu), ČK: 90.+ Brozovič (Inter Miláno) po druhej ŽK
Milan Škriniar (Inter Miláno) odohral celý zápas a v 41. min dostal žltú kartu.

AS Rím – Sampdoria Janov 4:1 (1:0)
Góly: 72. a 90.+ El Shaarawy, 19. J. Jesus, 59. Schick – 89. Defrel

Empoli – Udinese 2:1 (1:0)
Góly: 41. Zajc, 51. Caputo – 81. Pussetto
Samuel Mráz (Empoli) sedel na lavičke náhradníkov.

Chievo Verona – Bologna 2:2 (2:1)
Góly: 20. Meggiorini (z pok. kopu), 45. Obi – 5. F. Santander, 56. Orsolini

Sassuolo – Lazio Rím 1:1 (1:1)
Góly: 15. G. Ferrari – 8. Parolo