Jedna z nemocníc v Bratislave neprijíma nových pacientov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica
Nemocnica sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v bratislavskej mestskej časti Petržalka. Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 6. januára (WebNoviny.sk) – Nemocnica sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v bratislavskej mestskej časti Petržalka pre pokazené kúrenie od stredajšieho rána neprijíma nových pacientov, odkladá operácie a zatvorili aj ambulancie na poliklinike. Informovali o tom v relácii Slovenskej televízie Správy RTVS.

Problém nastal na výmenikovej stanici tepla, ktorá teraz pracuje v núdzovom režime a nie je schopná vykúriť celú nemocnicu. Zariadenie tak ruší alebo presúva všetky operácie, ktoré mali byť vo štvrtok a aj v piatok. „Pacientov presúvajú do iných nemocníc, podľa urgentnosti stavu. Tie prípady, ktoré počkajú, vybavia v tejto nemocnici neskôr, personál sa im ozve,“ povedala pre RTVS hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Petra Stano Maťašovská s tým, že primárne v nemocnici obsluhujú len lôžkovú časť.

Pacientov, ktorých mali prepustiť v najbližších dňoch a zdravotný stav im to dovoľuje už pustili domov. Do nemocnice neprichádzajú ani záchranky, operačné stredisko ich odkláňa do iných nemocníc. Hovorkyňa pripomenula, že do piatka bude výmeniková stanica vymenená.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Petra Stano Maťašovská