Jaroslav Halák bol pri návrate blízko k tretiemu shutoutu

Halák
Jaroslav Halák Foto: SITA/AP

DENVER 21. februára (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák zo St. Louis mal veľmi blízko k tretiemu shutoutu v sezóne, v stredajšom zápase NHL v Colorade ho prekonal až David Jones 16,4 sekundy pred koncom predĺženia.

Dovtedy mal Halák 19 úspešných zákrokov. Jones prekonal bratislavského rodáka strelou zápästím do ľavého horného rohu bránky. „Dobre som to umiestnil,“ tvrdil autor gólu, ale Halák mu kontroval: „Puk sa odrazil a zmenil smer letu.“

Pre ružinovského odchovanca to bol prvý súboj od zranenia slabín, ktoré utrpel 1. februára proti Detroitu. „Je vždy skvelé byť späť a chytať. Neteší ma však výsledok dnešného zápasu,“ uviedol Halák.

Z výhry i shuotoutu sa tešil napokon na opačnej strane Semion Varlamov, ktorý kryl 33 striel hráčov Blues. Pre Varlamova to bola druhá nula v sezóne a desiata v kariére v NHL. Stretnutie nedohral útočník Avalanche Milan Hejduk, ktorý musel odstúpiť už v prvej tretine.

Čech Jakub Voráček z Philadelphie strelil prvý hetrik kariéry a Flyers si v dramatickom zápase poradili s Pittsburghom na jeho ľade 6:5. Voráček, ktorý pred dvoma dňami dosiahol proti NY Islanders štyri asistencie, skompletizoval trojgólový večer 1:31 min pred záverečnou sirénou.

Pittsburgh s Philadelphiou pripomenuli ofenzívne strelecké preteky medzi oboma tímami vo vlaňajšom play-off, v ktorom v prvých štyroch zápasoch padlo 45 gólov. „Hetrik som nedal už veľmi dávno. Možno ako junior či dorastenec, ale neviem si na to spomenúť. Niekedy sa k vám puky odrážajú, inokedy nie,“ tvrdil Voráček. Flyers v úvode zápasu prehrávali o dva góly, ale veľmi rýchlo dokázali vyrovnať. „Začiatky nás trápia. Dokážeme však nájsť cestu, aby sme zápasy otočili. Dnešný zápas nás veľmi bavil,“ pridal postreh kapitán Flyers Claude Giroux.

V poslednom stredajšom zápase si Los Angeles poradilo s Calgary aj vďaka dobrej prvej tretine 3:1. Kings sa po neúspechoch v úvode ročníka pravdepodobne definitívne rozbehli, z ostatných piatich zápasov vyhrali štyri.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Pittsburgh – Philadelphia 5:6 (2:2, 0:1, 3:3)

Góly: 6. Niskanen (Letang), 8. Malkin (P. Martin, Neal), 46. Kennedy (P. Martin, Orpik), 53. Neal (Malkin, Crosby), 58. B. Sutter (P. Martin, Cooke) – 12. Grossmann (Knuble, Couturier), 13. Simmonds (Briere), 40. Voráček (Simmonds, B. Schenn), 41. Voráček (Coburn, Giroux), 48. Simmonds (Talbot, Gervais), 59. Voráček (Giroux)

Calgary – Los Angeles 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 15. Brodie (Iginla, Hudler) – 7. D. Brown (Kopitar, Scuderi), 16. T. Lewis (J. Carter, Scuderi), 50. J. Carter (M. Richards, Clifford)

Colorado – St. Louis 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Gól: 65. D. Jones (Hunwick)

Brankár Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý zápas a mal 19 úspešných zákrokov.

Viac k osobe Claude GirouxJakub VoráčekJaroslav HalákMilan HejdukSemion Varlamov