Iuventa prehrala aj doma a končí v Pohári EHF

Iuventa Michalovce
Hráčka Michaloviec Julia Kucher (vľavo) a Julia Behnke z Metzingenu počas druhého zápasu 4. kola Pohára EHF v hádzanej žien. Michalovce, 16. január 2016. Foto: SITA/Štefan Madaras

MICHALOVCE 16. januára (WebNoviny.sk) – Hádzanárky Iuventy Michalovce nedosiahli historický úspech v podobe postupu do štvrťfinále Pohára EHF 2015/2016. Zverenky trénera Františka Urbana nezmazali štvorgólové manko z prvého zápasu osemfinálového 4. kola (26:30), keď vo svojej Chemkostav aréne podľahli bundesligovému TuS Metzingen aj v sobotňajšej odvete – 22:26 (13:15).

Hráčky úradujúceho slovenského majstra tak opäť zostali pred bránami pre najlepšiu osmičku tejto európskej pohárovej súťaže ženských klubov. Naopak, nemecký zástupca, do kádra ktorého patrí aj Slovenka Silvia Szücs, sa môže tešiť na utorkový žreb štvrťfinálových dvojíc.

Výsledok – Pohár EHF žien 2015/2016 – 4. kolo (osemfinále) – odveta:
Iuventa Michalovce (SR) – TuS Metzingen (Nem.) 22:26 (13:15)

– prvý zápas 26:30, do štvrťfinále postúpil Metzingen

Zostava a góly Iuventy: Álvarezová-Lafuenteová, Gubiková, Medveďová – Kučerová 4, Černovová, M. Holešová, V. Kišíková, S. Nagyová 1, Habánková 4, Levčenková 2/1, Wollingerová 5, Dziurová, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubová 3/2, Perederijová 3

Najviac gólov za Metzingen: Loerperová 5/5, Weigelová 4, Behnkeová, Dinkelová, Grossmannová a Stefaniová po 3

pok. hody: 5/3 – 5/5, vylúčené: 4 – 5, rozhodovali: Maričová a Mašičová (obe Srb.), 1700 divákov

Skóre odvety otvorila hosťujúca Dinkelová, ale domáce odpovedali trojgólovou šnúrou – 3:1 v 6. min. Na začiatku druhej desaťminútovky prebrali vedenie hráčky Metzingenu.

Ich náskok postupne narástol až na štyri góly (12:8), vzápätí si kouč Iuventy F. Urban zobral v 22. min oddychový čas. Potom sa však po dvakrát presadili Kučerová s Wollingerovou a bolo vyrovnané (13:13). Úplný záver I. polčasu však Michalovčanky nezvládli a umožnili Stefaniovej dvakrát skórovať v rýchlom slede. Metzingen tak išiel na prestávku za priaznivého stavu 15:13.

Nemecký tím hneď po zmene strán zvýšil rozdiel opäť na štyri góly (17:13), ale domáce sa nechceli zmieriť s nepriaznivým vývojom a v 38. min sa dotiahli na 16:17. Hráčky Metzingenu vyhrávali v 42. min ešte 19:16. Bojujúce Michalovčanky zásluhou Wollingerovej v 51. min vyrovnali na 20:20, ale nakloniť skóre na svoju stranu sa im už nepodarilo. Hostky im unikli na 24:21 a potom už doviedli duel do víťazného konca.

Hlas

* zdroj: klubový web

František Urban (tréner Iuventy Michalovce): „Do zápasu sme nevstúpili zle, utvorili sme si gólové príležitosti, ale nejaké šance sme nepremenili. Nevyužité zostali z našej strany dva – tri trháky. V druhom polčase sa obraz hry výraznejšie nezmenil, bolo to najmä o obranách. Nám nevychádzal najmä prechod do druhej vlny, nedali sme aj dve sedmičky a pozahadzovali nejaké dobré šance z bránkoviska. Na druhej strane súper premenil, čo mal a môžem mu len pogratulovať. Rozdiel vo výkonnosti medzi tímami nebol až taký, preto nás mrzí, že sme dnešný duel nedotiahli aspoň do víťazného konca. Ďakujeme divákom, ktorí utvorili výbornú kulisu.“